26 / 02 / 2015

Prezes Leszek Gierszewski Top Menedżerem Roku 2014!

Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A., otrzymał tytuł Top Menedżera 2014 w dorocznym plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego” za bardzo dobre wyniki finansowe, styl i sposób zarzadzania, innowacyjność, tworzenie nowych miejsc pracy i zaangażowanie w budowanie konsekwentnej strategii firmy. ­

Już po raz piętnasty Dziennik Bałtycki zorganizował plebiscyt na TOP Menedżera Pomorza. Wyboru najlepszego przedsiębiorcy 2014 roku dokonała 29-osobowa Kapituła konkursu,
w skład której weszli reprezentanci samorządu, pomorskich organizacji biznesowych, nauki, mediów oraz laureaci poprzednich edycji konkursu. Do tego zaszczytnego tytułu nominowanych zostało 10 kandydatów, którzy zdaniem Dziennika Bałtyckiego zasłużyli na miano najskuteczniejszych w zarządzaniu firmą w 2014 roku. – W tym roku nasza kapituła za najlepszego z najlepszych uznała Leszka Gierszewskiego, prezesa i właściciela firmy Drutex z Bytowa. Otwierając w ubiegłym roku ECS, czyli Europejskie Centrum Stolarki, nasz laureat umocnił światową klasę firmy i miano największego producenta okien w Europie. Zwyciężył człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych – powiedział Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”.

Nagrodzony tytułem „Najlepszego Menedżera roku 2014” Leszek Gierszewski jest właścicielem i prezesem, prywatnej firmy rodzinnej, która powstała w 1985 r., a obecnie jest niekwestionowanym liderem w branży stolarki okienno-drzwiowej w Polsce zarówno pod względem wyników finansowych, potencjału produkcyjnego, liczby pracowników, partnerów handlowych czy oferowanego asortymentu. Dzięki swoim mocom produkcyjnym pozwalającym na wytwarzanie ponad 5000 okien dziennie firma jest także największym producentem okien w Europie. Badania rynku przeprowadzone przez Centrum Analiz Branżowych wskazują, że DRUTEX jest najlepiej ocenianą marką okienną w Polsce i jedną z najbardziej rozpoznawalnych na rynku.

Ambasadorami firmy są światowej klasy piłkarze: Philipp Lahm, Andrea Pirlo i Jakub Błaszczykowski, którzy utożsamiają wartości marki: rzetelność, fair-play, precyzję i szybkość. Współpraca z piłkarzami potwierdza, że Drutex to wybór mistrzów.

„Tytuł Top Menadżer Roku to ogromna nobilitacja i prestiż. To jednak również gigantyczne zobowiązanie, by działać jeszcze skuteczniej, by rozwijać się jeszcze dynamiczniej. Jestem przekonany, że drużyna, którą udało mi się stworzyć w ciągu 30 lat, będzie mnie wspierać w realizacji kolejnych planów. Ten zaszczytny tytuł jest bowiem efektem naszej wspólnej, zespołowej pracy. Siła tkwi w ludziach. A ja nie od dziś powtarzam, że mam do nich szczęście, czego dowodem jest dzisiejsza pozycja Drutex-u na rynku” – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się w maju 2015 roku w Gdańsku.

Zobacz także

Kamila Gierszewska “Osobowością Branży”, DRUTEX “Budowlaną Firmą Roku”
Kamila Gierszewska “Osobowością Branży”, DRUTEX “Budowlaną Firmą Roku”
Wiceprezes Kamila Gierszewska została “Osobowością Branży”, a DRUTEX “Budowlaną Firmą Roku”.
Więcej
DRUTEX z nową stroną internetową
DRUTEX z nową stroną internetową
Właśnie uruchomiliśmy nasza nową stronę internetową.
Więcej
DRUTEX partnerem jubileuszowego 80. Tour de Pologne
DRUTEX partnerem jubileuszowego 80. Tour de Pologne
W tym roku odbędzie się jubileuszowy 80. Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz kolejny weźmiemy udział w tym wydarzeniu jako Oficjalny Sponsor Partner Logistyczny oraz Sponsor Premii „Zwycięzca Etapu” Tour de Pologne.
Więcej