Inteligentny dom

Sterowanie bezprzewodowe

Inteligentne rozwiązania, które pomagają sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20–30 proc.* Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem. Ważnym w tym zakresie elementem są też rolety zewnętrzne. Już co piąty Polak korzysta z inteligentnego rozwiązania w swoim domu. Inteligentny dom sprawia, że nie musimy martwić się o komfort, funkcjonalność, energooszczędność domu czy nawet bezpieczeństwo domowników.

Coraz większą popularność wśród Klientów zyskuje wyposażenie stolarki w opcję sterowania inteligentnego za pomocą pilota, tabletu lub smartphone, co pozwala na zarządzanie systemem również zdalnie, podczas naszej nieobecności.

  • Elektroniczny system wkładek otwieranych kluczem.
  • Wymiana danych odbywa się w tzw. sieci wirtualnej, gdzie możemy przypisać użytkownikom różne prawa dostępu oraz swobodne kontrolować ich ruch.
  • Integracja z systemem zarządzania budynkiem.

*zgodnie z danymi firmy Somfy, 2016 r.

Okna, drzwi, ogrzewanie

Inteligentne sterowanie stolarką

Sterowanie oknem

Zamontowanie inteligentnych systemów uchylania i zamykania okien przy pomocy silnika firmy MACO. System może być kompatybilny z systemami zarządzania i kontroli dostępu.

Sterowanie pracą grzejników

Możliwość sprzężenia systemu zamykania okien z ogrzewaniem domowym, dzięki czemu otwarcie okna może wywoływać jednoczesne wyłączenie ogrzewania.

System samoryglujący drzwi

Zamontowany na zaczepie magnes samodzielnie rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu. Można je zintegrować z motorem oraz systemem zarządzania i kontroli dostępu opartych na liniach papilarnych, klawiaturze itp.

Tahoma Somfy

Automatyka TaHoma Somfy pozwala na dostosowanie wszelkich urządzeń w domu do naszych potrzeb i jednocześnie zapewnia niezwykłą łatwość i przyjemność użytkowania.

Okna, drzwi czy rolety, które dzięki nowoczesnemu systemowi Tahoma mogą się same otwierać lub zamykać w wybranych porach dnia, mogą się uchylać czy przesuwać w zintegrowanych grupach lub pojedynczo oferują nam pełną kontrolę i nadzór nad naszym domem, nawet wtedy kiedy nie ma nas w środku. Za pomocą telefonu uzyskujemy też stały nadzór i w razie potrzeby uzyskujemy dostęp do systemów zamontowanych w domu o każdej porze dnia i nocy.

Zapewniona jest kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami pracującymi w technologii io, a dodatkowo istnieje również możliwość sterowania wieloma modelami urządzeń wykonanych, w ciągle obecnej na rynku, technologii RTS, nie pozwalającej jednak na sprawdzenie wykonania polecenia.

Podłącz router Tahoma do Wi-Fi
Po podłączeniu router sam dokona niezbędnych ustawień konfiguracyjnych. Możemy zdalnie sterować z poziomu przeglądarki internetowej lub poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych (IOS, Android).
Operacje w stanie rzeczywistym
Wydajemy polecenie wykonania dowolnej operacji i jednocześnie sprawdzamy, czy została ona wykonana. Przykładowo brama od garażu nie jest zamknięta, bo przy zamykaniu napotkała przeszkodę i ponownie automatycznie się otworzyła.
Planowanie scenariuszy
Na komputerze można stworzyć do 40 scenariuszy sterowania i uruchamiać je ręcznie, automatycznie o określonej godzinie lub w zależności od sygnałów z czujników. Zapewniona jest kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami pracującymi w technologii io.

BLEBOX

Dzięki rozwiązaniom blebox, klienci firmy DRUTEX mogą otwierać i zamykać zarówno okna i drzwi jak też rolety.

Są to miniaturowe urządzenia pozwalające otwierać i zamykać drzwi, okna, rolety, markizy, żaluzje fasadowe, bramy, zarządzać oświetleniem czy systemem alarmowym za pomocą smartfona i tabletu – również z dowolnego miejsca na świecie.

  • Sterowanie za pomocą tabletu lub smartphone'a.
  • Inteligentny system otwierania i zamykania okien, drzwi jak i rolet.
  • Automatyczna zasuwnica w drzwiach - rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu.
Blebox sterowanie bezprzewodowe drutex

Zobacz również