Dlaczego Drutex?

Prawie 40-letnie doświadczenie

Nasze początki sięgają roku 1985, kiedy to Leszek Gierszewski założył własną firmę o nazwie Wytwarzanie Wyrobów z Drutu, Łańcuchów i Sprężyn w Wiklinie. W roku 1991 przeniósł ją do Bytowa i zmienił nazwę na DRUTEX.

Prawie cztery dekady doświadczenia w tworzeniu okien, drzwi i rolet pozwoliły na osiągnięcie najwyższego poziomu zaawansowania technologicznego, wysokiej jakości i profesjonalizmu działania. Stworzyliśmy w tym czasie markę rozpoznawalną na świecie, cenioną i nagradzaną, zarówno przez niezależne gremia eksperckie, jak i Klientów.

Poznaj historię marki

Produkcja od A do Z

DRUTEX produkuje okna od A do Z. Posiada własny dział badań i rozwoju, biuro konstrukcyjne oraz laboratorium badawcze.

DRUTEX jest jednym z liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej w Europie i marką rozpoznawalną na całym świecie. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie.

Dział B+R

Firma DRUTEX dysponuje własnym zapleczem naukowo-badawczym, biurem konstrukcyjnym i technologicznym, laboratoriami badawczymi. Samodzielnie tworzymy koncepcje nowoczesnych produktów, udoskonalamy technologie i testujmy możliwości naszych produktów.

Dział B+R integruje wszystkie działy inżynieryjne, prototypownie i laboratoria. To sprawia, że możemy być jeszcze bardziej efektywni, rozwijając nowe technologie, możemy działać sprawniej i szybciej reagować na potrzeby Klientów. Tworząc swoje produkty od zera, od koncepcji przez prototyp do produktu oferowanego Klientom ponosimy pełną odpowiedzialność za sukces naszych rozwiązań na rynku i zadowolenie Klienta. Jednocześnie dysponując nowoczesnym sprzętem i urządzeniami jesteśmy w stanie kreować trendy na rynkach międzynarodowych.

Nowoczesna produkcja

Na ponad 11 hektarach hal produkcyjnych wytwarzamy okna, drzwi, rolety, żaluzje, fasady i ogrody zimowe. W ofercie mamy produkty z PVC, aluminium i drewna. Co roku przeznaczamy kilkaset milionów złotych na inwestycje w najnowszy park maszynowy, narzędzia do produkcji, nowe hale produkcyjne, flotę transportową oraz ludzi. Współpracujemy z liderami w swoich dziedzinach.

Posiadamy komponenty najwyższej jakości od światowej klasy dostawców cieszących się uznaniem i renomą. Optymalizujemy i automatyzujemy produkcję, a na wyposażeniu posiadamy również innowacyjne roboty do produkcji, czego wyrazem jest wysoka jakość i funkcjonalność naszej stolarki.

Międzynarodowa sieć sprzedaży

DRUTEX posiada sieć składającą się z ponad 3000 partnerów handlowych na całym świecie.

Okna i drzwi trafiają do 40 krajów na sześciu kontynentach. Wyposażamy w okna i drzwi prestiżowe inwestycje na całym świecie, w tym znane hotele w USA, jak Hilton, Hyatt, Marriott czy Sheraton, a także fabrykę Lego w Meksyku czy wybrane salony Mercedesa w Polsce.

Gwarancja i sprzedaż

DRUTEX na każdy produkt udziela pełnej i pewnej gwarancji. Posiada własny, profesjonalny i szybki serwis, który jest wizytówką firmy.

DRUTEX od lat wyznacza trendy w przed i posprzedażowej obsłudze Klienta. Decydując się na DRUTEX masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości, w pełni objęty gwarancją. Nasza obietnica nie kończy się na sprzedaży.

Sprawność działania

Nasza nowoczesna fabryka to nie tylko najwyższej jakości produkty, ale również pewność dostawy. DRUTEX oferuje dziś nawet 7-dniowe terminy realizacji zamówień wraz z dostawą w całej Europie. Stanowi to ewenement wśród światowych producentów stolarki okienno-drzwiowej na zamówienie. Jest to możliwe dzięki sprawnej produkcji, świetnej organizacji działania, doskonałej logistyce i flocie ponad 600 pojazdów.

Siła marki

Liczby mówią jasno: DRUTEX jest jednym z wiodących producentów okien, drzwi i rolet w branży w Europie zarówno pod względem wyników finansowych, obrotów, liczby partnerów handlowych, liczby pracowników (blisko 4000 osób), jak i oferowanego asortymentu oraz siły i prestiżu marki.

Dokonania firmy DRUTEX zostały wielokrotnie dostrzeżone i nagrodzone przez kapituły prestiżowych konkursów.

Zobacz więcej
7.000
okien dziennie*
*potencjał produkcyjny firmy DRUTEX
4.000
pracowników
650
pojazdów
4.000
punktów dealerskich
118.000 m2
powierzchnia produkcyjna

Słynne kampanie

DRUTEX tworzy okna, drzwi i rolety dla wszystkich Klientów oczekujących wysokiej jakości, komfortu użytkowania i ponadczasowego designu. Stawiamy na nowoczesność i wyjątkowość naszych rozwiązań, stąd ambasadorami naszych produktów byli wyjątkowi sportowcy, jak ówczesny kapitan reprezentacji Niemiec w piłce nożnej i kapitan Bayernu Monachium, Philipp Lahm; kapitan reprezentacji Włoch i Juventusu Turyn, Andrea Pirlo oraz kapitan reprezentacji Polski i zawodnik Borussii Dortmund, Jakub Błaszczykowski.

Kampania reklamowa, w której wzięli udział tak wspaniali piłkarze, ikony świata futbolu, realizowana była zarówno w Polsce, jak i Niemczech i Włoszech. Okazała się dla firmy ogromnym sukcesem. DRUTEX jest marką cenioną i rozpoznawalną na rynkach zagranicznych, znaną z wysokiej jakości, sprawności i profesjonalizmu działania.