Działalność społeczna i kulturalna

 
MECENAS POLSKIEJ ARCHITEKTURY

MECENAS POLSKIEJ ARCHITEKTURY

Wspieramy polską architekturę. Byliśmy Mecenasem Polskiej Architektury, projektu promującego polskich projektantów: architektów i konstruktorów, którego organizatorem jest magazyn Builder. Ta organizowana cyklicznie inicjatywa jest organizowana pod patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Celem projektu jest prezentowanie dorobku architektów i konstruktorów w postaci projektów zrealizowanych i czekających na realizację, podkreślenie roli architekta i konstruktora w procesie inwestycyjnym i kształtowaniu przestrzeni publicznej, a także podkreślenie znaczenia uwzględniania nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych w procesie projektowania obiektów budowlanych.

ODYSEJA UMYSŁU

ODYSEJA UMYSŁU

Od kilku lat jesteśmy sponsorem wyjazdu reprezentacji Polski na Światowe Finały Odysei Umysłu. Ten najbardziej znany i ceniony festiwal wiedzy, umiejętności i talentów, jest od końca lat 70. ubiegłego wieku organizowany w formule międzynarodowego konkursu.

Podstawową ideą przyświecająca inicjatorom projektu jest rozwijanie zdolności twórczych i zachęcanie młodych ludzi do kreatywnego rozwiązywania problemów. Corocznie w Odysei Umysłu udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. W kilkudziesięcioletniej historii festiwalu Polacy wielokrotnie znajdowali się w gronie laureatów.

WIELKI MECZ

WIELKI MECZ

Rok rocznie angażujemy się w Wielki Mecz organizowany przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”. To jedno z największych charytatywnych wydarzeń w Polsce transmitowane zarówno przez TVN jak i telewizję publiczną TVP1. Całkowity dochód z Wielkich Meczów, którym każdorazowo kibicują miliony Polaków, jest corocznie przekazywany na rzecz chorych dzieci.

Spotykające się na stadionie Legii Warszawa drużyny dziennikarzy, a do niedawna także polityków tworzą niesamowitą atmosferę piłkarskiego święta, w którym emocje sportowe przenikają się z olbrzymią empatią skierowaną do najbardziej potrzebujących, najmłodszych kibiców.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów

DRUTEX-BYTOVIA Bytów

DRUTEX jest jedynym, tytularnym sponsorem I- ligowego klubu piłkarskiego. Współpraca rozpoczęła się w 2003 r. i od tego czasu klub systematycznie piął się w górę, aby z V ligi trafić aż na bezpośrednie zaplecze Ekstraklasy. Historyczny awans do I ligi został wywalczony pod wodzą Pawła Janasa, byłego selekcjonera kadry Polski, a także trenera m. in. Legii warszawa, Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Amiki Wronki czy GKS Bełchatów. Obecnie trenerem drużyny jest Tomasz Kafarski.

DRUTEX nie tylko całkowicie finansuje obie seniorskie drużyny, ale także inwestuje w infrastrukturę bytowskiego stadionu i rozwój sportowy dzieci i młodzieży - dziś w klubie funkcjonuje 7 sekcji juniorskich, w których ok. 300 dzieci i młodzieży uprawia piłkę nożną.

Polecamy również

Nagrody i wyróżnienia

Jakość

Technologia