Technologia i jakość

Zaplecze technologiczne

Firma DRUTEX od wielu lat wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia dostępne na światowym rynku. Dzięki temu może nie tylko optymalizować produkcję i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, ale przede wszystkim oferować produkty najwyższej jakości.

Produkcja od A do Z

DRUTEX produkuje okna od A do Z. Posiada własny dział badań i rozwoju, biuro konstrukcyjne oraz laboratorium badawcze.

DRUTEX jest jednym z liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej w Europie i marką rozpoznawalną na całym świecie. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie.

Dział B+R

Firma DRUTEX dysponuje własnym zapleczem naukowo-badawczym, biurem konstrukcyjnym i technologicznym, laboratoriami badawczymi. Samodzielnie tworzymy koncepcje nowoczesnych produktów, udoskonalamy technologie i testujmy możliwości naszych produktów.

Dział B+R integruje wszystkie działy inżynieryjne, prototypownie i laboratoria. To sprawia, że możemy być jeszcze bardziej efektywni, rozwijając nowe technologie, możemy działać sprawniej i szybciej reagować na potrzeby Klientów. Tworząc swoje produkty od zera, od koncepcji przez prototyp do produktu oferowanego Klientom ponosimy pełną odpowiedzialność za sukces naszych rozwiązań na rynku i zadowolenie Klienta. Jednocześnie dysponując nowoczesnym sprzętem i urządzeniami jesteśmy w stanie kreować trendy na rynkach międzynarodowych.

Nowoczesna produkcja

Na ponad 11 hektarach hal produkcyjnych wytwarzamy okna, drzwi, rolety, żaluzje, fasady i ogrody zimowe. W ofercie mamy produkty z PVC, aluminium i drewna. Co roku przeznaczamy kilkaset milionów złotych na inwestycje w najnowszy park maszynowy, narzędzia do produkcji, nowe hale produkcyjne, flotę transportową oraz ludzi. Współpracujemy z liderami w swoich dziedzinach.

Posiadamy komponenty najwyższej jakości od światowej klasy dostawców cieszących się uznaniem i renomą. Optymalizujemy i automatyzujemy produkcję, a na wyposażeniu posiadamy również innowacyjne roboty do produkcji, czego wyrazem jest wysoka jakość i funkcjonalność naszej stolarki.

Nowoczesne maszyny

Stale inwestujemy w nowoczesne technologie, a co za tym idzie w jakość.

Certyfikaty

DRUTEX od zawsze koncentruje się na dostarczaniu Klientom produktów wysokiej jakości. W roku 1999 firma otrzymała nadane przez TÜV Management Service GmbH z Monachium międzynarodowe certyfikaty: ISO 9001 oraz ISO 14001, co potwierdza, że nasza firma wdrożyła i stosuje zasady zarządzania poprzez jakość oraz spełnia wymagania normy systemu zarządzania środowiskowego.

DRUTEX rokrocznie inwestuje miliony złotych w nowoczesne maszyny
i urządzenia do produkcji oraz rozwój linii produkcyjnych.

Dział Badań i Rozwoju

Poza certyfikatami, atestami i dopuszczeniami technicznymi wydanymi przez krajowe i międzynarodowe instytucje certyfikujące, badanie jakości profili PVC jak i gotowych produktów odbywa się również we własnych laboratoriach badawczych, które wyposażone są w nowoczesny sprzęt do kontroli jakości. Laboratoria działają 24h/dobę, dzięki czemu firma ma stały nadzór nad procesami produkcyjnymi i jakością stolarki.


  • Laboratoria działają 24h/dobę.
  • Gwarancja najwyższej jakości.
  • Kontrola jakości produktu na każdym etapie produkcji.