16 / 02 / 2015

Okna DRUTEX z najcieplejszą na świecie ramką dystansową Swisspacer Ultimate.

DRUTEX stosuje do swoich okien najcieplejszą na świecie ramkę dystansową Swisspacer Ultimate renomowanego, światowego koncernu Saint-Gobain. Okna wyposażone w nowoczesną ramkę są odpowiedzią na zaostrzające się wymogi w zakresie energooszczędności. Certyfikowana przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt ramka Swisspacer Ultimate posiada najlepszą na świecie wartość liniowego współczynnika Psi (ψ). Dzięki swoim doskonałym właściwościom termicznym obniża współczynnik przenikania ciepła dla okna aż o 12%*!

W procesie projektowania domu energooszczędnego czy pasywnego bardzo ważnym elementem jest zapewnienie jak najlepszej termoizolacyjności i szczelności wszystkich jego przegród. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na parametry stolarki okiennej, oznaczane współczynnikiem przenikania ciepła Uw. Im niższa jest jego wartość, tym mniej ciepła ucieka na zewnątrz. Doświadczeni producenci stosują innowacyjne rozwiązania, które pozwalają zabezpieczyć newralgiczne miejsca mogące stać się źródłem strat ciepła. Ramka Swisspacer Ultimate stosowana w oknach DRUTEX uzyskuje najlepszą wśród dostępnych na rynku produktów tego typu wartość współczynnika Psi (ψ), dzięki czemu stanowi najlepszą gwarancję energooszczędności i komfortu użytkowania okna*. Doskonałe właściwości Swisspacer Ultimate zostały potwierdzone badaniami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Innowacja dla energooszczędnego budownictwa

Bardzo duże znaczenie dla bilansu energetycznego okna ma, poza budową profila okiennego, kształtem i ułożeniem komór, również budowa pakietu szybowego i materiał, z którego wykonano ramkę dystansową. W odróżnieniu od powszechnie stosowanych ramek aluminiowych Swisspacer Ultimate wykonano z wysokiej jakości materiałów organicznych, zoptymalizowanych pod względem termicznym i wzmocnionych włóknem szklanym. Z zewnątrz ramka została dodatkowo oklejona cienką, innowacyjną folią, która zapewnia w 100% hermetyczność gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową. Oznacza to, że okno nie traci swoich właściwości izolacyjnych, a para wodna nie przedostaje się do wnętrza pakietu szybowego. Zastosowanie ramki Swisspacer Ultimate pozwala poprawić współczynnik przenikania ciepła dla okna  do12% w porównaniu z oknem wyposażonym w tą samą szybę zespoloną z ramką aluminiową. Przekłada się to na roczne oszczędności aż 5% kosztów ogrzewania i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery*. W połączeniu z wysokiej jakości profilami klasy A, wykonanymi wyłącznie z materiału pierwotnego i inteligentnymi pakietami szybowymi technologia Swisspacer Ultimate sprawia, że okna DRUTEX doskonale wpisują się w ideę zrównoważonego budownictwa.

Komfort pod każdym względem

Ultraciepła ramka Swisspacer Ultimate pozwala nie tylko zaoszczędzić energię, lecz również zapewnić zdrowy i komfortowy mikroklimat w pomieszczeniach. Temperatura okna od strony pomieszczenia na styku ramy i szyby zespolonej podnosi się, dzięki czemu zjawisko kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyby w okresie zimowym jest ograniczone. Tym samym spada ryzyko powstawania szkodliwej dla zdrowia pleśni. Dodatkową korzyścią ze stosowania ramki Swisspacer Ultimate jest fakt, że ramka nie wywołuje nieprzyjemnego uczucia zimna przy dotknięciu ręką. Nowoczesna ramka to również odpowiedź na najnowsze trendy w zakresie wzornictwa. Bogata gama kolorystyczna ramek obejmuje aż 17 odcieni, dzięki czemu można dobrać element optymalnie dopasowany do kolorystyki całego okna.

Energooszczędność podstawą nowoczesnego okna

Okna DRUTEX to wyraz nowoczesności. Najnowszy system PVC, Iglo Energy wykonany z profili klasy A produkowanych wyłącznie z materiału pierwotnego, to odpowiedź na rosnące oczekiwania w zakresie energooszczędności. To pierwsze rozwiązanie na świecie wyposażone w uszczelkę ze spienionego EPDM. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,6 W/(m2K)** jest prawie o 100% lepszym parametrem niż wymagany na polskim rynku! Nowe okno to idealny produkt dla domów energooszczędnych i pasywnych. Zastosowanie ramki Swisspacer, dostępnej wyłącznie w ofercie DRUTEX, wpływa na polepszenie parametrów termoizolacyjnych okna, a tym samym oznacza większe oszczędności energii.

*Zgodnie z informacjami  z Saint Gobain

 ** Dla okna o wymiarach 1230x1480 mm wg CSI w Czechach

Zobacz także

DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX zaprezentował nowy system tarasowy – IGLO EDGE SLIDE
Więcej
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
Miesięcznik Forbes przygotował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest DRUTEX SA. 
Więcej
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Mieszko Mudło wygrał Golden Boy Trophy i zdobył trofeum im. Zenona Plecha. 
Więcej