22 / 05 / 2023

Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX

Ponownie gościliśmy studentów biorących udział w konferencji „Okno na budownictwo”. W tym roku byli to przedstawicieli politechnik: warszawskiej, gdańskiej, śląskiej i koszalińskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.

To była już trzecia edycja wydarzenia skierowanego do studentów budownictwa. 
W piątek, 19 maja, 11 drużyn studenckich, każda w czteroosobowym składzie, przedstawiało swoje prezentacje, poparte własnymi badaniami naukowymi. Do finałowych debat oksfordzkich, które odbyły się w sobotę, 20 maja, zakwalifikowały się cztery najlepsze. 

Wygrali studenci Politechniki Warszawskiej, którzy w wielkim finale pokonali Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Śląska, a czwarte przypadło drugiej drużynie tej samej uczelni.

Laureaci opuścili Bytów z okazałym pucharem i atrakcyjnymi nagrody. Wszyscy uczestnicy - podobnie jak podczas ubiegłych edycji - mieli okazje poznać firmę DRUTEX, a także zwiedzić miasto.

- Nasza konferencja na trwałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Polsce skierowanych do studentów budownictwa. Od lat jesteśmy zaangażowani w kreowanie trendów w nowoczesnych budownictwie, a studenci to przyszłość tej branży. Za kilka-kilkanaście lat to oni będą decydować o kierunkach rozwoju - powiedział Paweł Grzonka, dyrektor marketingu DRUTEX S.A.

Współpraca firmy DRUTEX z uczelniami wyższymi jest realizowana na wielu płaszczyznach, od staży i praktyk studenckich po konferencje naukowe oraz realizację wspólnych, innowacyjnych projektów. Poza budownictwem czy architekturą, obejmuje ona kierunki z zakresu informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki oraz logistyki i spedycji. 

- DRUTEX cały czas dynamicznie się rozwija, potrzebujemy specjalistów z różnych dziedzin. Współpraca z najlepszymi uczelniami technicznymi pozwala nam dotrzeć z naszą ofertą do wyróżniających się studentów. Mogą oni też, jeszcze podczas nauki, poznać DRUTEX. Po zdobyciu będą mogli robić karierę w naszej firmie. DRUTEX to ceniony pracodawca i atrakcyjne miejsce pracy. W tym roku, po raz drugi z rzędu, zostaliśmy uznani za najlepszego pracodawcę w rankingu „Forbesa” – dodaje Adam Leik, dyrektor HR w DRUTEX S.A.

Współorganizatorami III Konferencji Studenckiej „Okno na budownictwo”, poza DRUTEX S.A. były: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa”.

Patronem medialnym był magazyn Builder, a referaty wszystkich drużyn biorących udział w konferencji zostaną opublikowane w dedykowanej edycji Builder Science.

Zobacz także

DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.
Więcej