11 / 09 / 2023

DRUTEX pomaganie ma we krwi

Włączyliśmy się w szczytną akcję honorowego oddawania krwi. Tylko podczas dwóch pierwszych wizyt mobilnego punktu poboru na terenie naszej firmy, pracownicy oddali niemal 50 litrów krwi.

Zatrudniamy blisko 4000 osób i od kilku lat wspieramy akcje promocyjne Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku. Teraz do nas przyjechał mobilny punkt poboru krwi. Podczas dwóch pierwszych wizyt, 25 sierpnia i 1 września, ponad 100 pracowników naszej firmy oddało w sumie blisko 50 litrów krwi.

- Zainteresowanie udziałem w akcji wśród naszej załogi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To niezwykle budujące. DRUTEX od wielu lat jest zaangażowany w projekty CSR, ale w to szlachetne przedsięwzięcie włączyli się bezpośrednio nasi pracownicy, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Już po pierwszej, rekordowej zbiórce krwi, zdecydowaliśmy o organizacji kolejnych wizyt krwiobusa, aby każdy zainteresowany mógł dołączyć do tej szczytnej akcji – powiedział Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie DRUTEX.

Regularnie honorowo krew oddaje około 300 naszych pracowników. Ostatnia akcja spowodowała, że do tej grupy dołączyło kilkudziesięciu kolejnych. 

- Podczas jednego dnia możliwe jest pobranie krwi maksymalnie od około 60 osób, dlatego też wspólnie z RCKiK w Słupsku już zaplanowaliśmy przyjazdy mobilnego punktu poboru w kolejnych miesiącach tego roku. To też odpowiedź na sygnały płynące od naszych pracowników, którzy raz na 2 lub 3 miesiące mogą być dawcami, a - jak twierdzą - organizacja akcji na terenie firmy jest dla nich znaczącym ułatwieniem  – dodał A. Leik

Kolejne przyjazdy krwiobusa zaplanowano na 20 października, 10 i 24 listopada oraz 
1 grudnia. W podziękowaniu za tak duży udział w akcji, decyzją Zarządu bytowskiej spółki, każdy z pracowników oddających krew otrzymuje voucher zakupowy. 

Zobacz także

DRUTEX w 80. Tour de Pologne
DRUTEX w 80. Tour de Pologne
Po raz czwarty z rzędu zostaliśmy Oficjalnym Sponsorem, Partnerem Logistycznym oraz Sponsorem Klasyfikacji „Zwycięzca Etapu”.
Więcej
Emocje na torze, DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Emocje na torze, DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
DRUTEX ponownie był sponsorem elitarnym zawodów.
Więcej
DRUTEX z Medalem Europejskim
DRUTEX z Medalem Europejskim
DRUTEX S.A. po raz kolejny został uhonorowany Medalem Europejskim w prestiżowym konkursie organizowanym przez Business Centre Club.
Więcej