11 / 09 / 2023

DRUTEX pomaganie ma we krwi

Włączyliśmy się w szczytną akcję honorowego oddawania krwi. Tylko podczas dwóch pierwszych wizyt mobilnego punktu poboru na terenie naszej firmy, pracownicy oddali niemal 50 litrów krwi.

Zatrudniamy blisko 4000 osób i od kilku lat wspieramy akcje promocyjne Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku. Teraz do nas przyjechał mobilny punkt poboru krwi. Podczas dwóch pierwszych wizyt, 25 sierpnia i 1 września, ponad 100 pracowników naszej firmy oddało w sumie blisko 50 litrów krwi.

- Zainteresowanie udziałem w akcji wśród naszej załogi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To niezwykle budujące. DRUTEX od wielu lat jest zaangażowany w projekty CSR, ale w to szlachetne przedsięwzięcie włączyli się bezpośrednio nasi pracownicy, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Już po pierwszej, rekordowej zbiórce krwi, zdecydowaliśmy o organizacji kolejnych wizyt krwiobusa, aby każdy zainteresowany mógł dołączyć do tej szczytnej akcji – powiedział Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie DRUTEX.

Regularnie honorowo krew oddaje około 300 naszych pracowników. Ostatnia akcja spowodowała, że do tej grupy dołączyło kilkudziesięciu kolejnych. 

- Podczas jednego dnia możliwe jest pobranie krwi maksymalnie od około 60 osób, dlatego też wspólnie z RCKiK w Słupsku już zaplanowaliśmy przyjazdy mobilnego punktu poboru w kolejnych miesiącach tego roku. To też odpowiedź na sygnały płynące od naszych pracowników, którzy raz na 2 lub 3 miesiące mogą być dawcami, a - jak twierdzą - organizacja akcji na terenie firmy jest dla nich znaczącym ułatwieniem  – dodał A. Leik

Kolejne przyjazdy krwiobusa zaplanowano na 20 października, 10 i 24 listopada oraz 
1 grudnia. W podziękowaniu za tak duży udział w akcji, decyzją Zarządu bytowskiej spółki, każdy z pracowników oddających krew otrzymuje voucher zakupowy. 

Zobacz także

Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Hospicjum Domowe w Bytowie działa od 10 lat, niosąc pomoc najciężej chorym.
Więcej
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej