26 / 07 / 2023

DRUTEX w 80. Tour de Pologne

Już 29 lipca kolarze z 24 drużyn rozpoczną wielkie ściganie w jubileuszowym 80. Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz czwarty z rzędu zostaliśmy Oficjalnym Sponsorem, Partnerem Logistycznym oraz Sponsorem Klasyfikacji „Zwycięzca Etapu”.

Znane są już pierwsze nazwiska kolarzy, którzy wystartują w Poznaniu, gdzie rozpocznie się tegoroczny Tour De Pologne. Wśród nich jest między innymi trzech zwycięzców wyścigu z ostatnich lat: Rafał Majka, Tim Wellens, João Almeida czy Tobias Foss, mistrz świata z 2022 roku. Wspieramy Tour de Pologne czwarty rok z rzędu.

Na tegoroczny wyścig pojedzie, jak co roku, ponad 40 pojazdów z naszej floty, zapewniając logistykę pomiędzy poszczególnymi etapami imprezy.

– Doskonała logistyka i szybkość działania zawsze były i są naszą mocną stroną. Pojazdy DRUTEX każdego dnia pokonują tysiące kilometrów, dostarczając klientom w Europie okna, drzwi i rolety. Doświadczona załoga, sprawna organizacja i nowoczesna flota transportowa pozwalają na oferowanie klientom nawet 7-dniowych terminów realizacji zamówień wraz z dostawą na całym kontynencie. Dzięki tym doświadczeniom zapewniamy wsparcie logistyczne Tour de Pologne na najwyższym poziomie. Dodam, że od wielu lat wspieramy wiele inicjatyw sportowych, gdyż wartości, które utożsamia - takie jak fair play - są nam bardzo bliskie w naszej biznesowej, codziennej działalności. Tour de Pologne, to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, a ponadto marka rozpoznawalna na całym świecie, i to nie tylko wśród kibiców kolarstwa. To również nas łączy. Jesteśmy marką globalną, a nasze produkty trafiają do kilkudziesięciu krajów na świecie, nawet tak odległych jak Nowa Zelandia czy Australia - mówi Gabriela Gusztyn-Popławska, dyrektor PR w firmie DRUTEX.

Tour de Pologne zaliczany jest do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Relacje z trasy transmitowane są do blisko 120 krajów na świecie. Od lat impreza przyciąga największe sławy peletonu i elitarne grupy zawodowe, dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji wszystkim kibicom.

– Tour de Pologne to największa coroczna impreza sportowa w naszej części Europy. Docieramy do milionów widzów w różnych częściach świata. Organizujemy wydarzenie na światowym poziomie także dzięki temu, że możemy liczyć na takich partnerów, jak DRUTEX. Jestem dumny, że wielka polska firma, lider w swojej branży, jest częścią rodziny Tour de Pologne – podkreśla Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. – Wiem, jak wygląda wstępna lista startowa wyścigu, nie brakuje tam znanych nazwisk. Z drugiej strony charakter naszego wyścigu jest taki, że często to właśnie w Polsce rodzą się wielkie gwiazdy. Ruszamy 29 lipca z Poznania na trasę, którą znam doskonale. Cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji. Będzie siedem etapów, a zwycięzcę poznamy 4 sierpnia na krakowskich Błoniach.

Zobacz także

DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX zaprezentował nowy system tarasowy – IGLO EDGE SLIDE
Więcej
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
Miesięcznik Forbes przygotował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest DRUTEX SA. 
Więcej
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Mieszko Mudło wygrał Golden Boy Trophy i zdobył trofeum im. Zenona Plecha. 
Więcej