24 / 02 / 2023

DRUTEX partnerem polskiego sportu

DRUTEX został partnerem dwóch ważnych sportowych podsumowań mijającego roku - Gali Mistrzów Sportu, czyli finału 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku oraz Gali Tygodnika "Piłka Nożna", na której z kolei poznamy najlepszego polskiego piłkarza i drużynę 2022 roku.

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski to najważniejszy i najbardziej ceniony ranking polskich sportowców, organizowany od 1926 roku przez „Przegląd Sportowy”.Do organizatorów dołączyły także Telewizja Polsat i portal Onet. W plebiscycie wyłanianych jest 10 najlepszych polskich zawodników (pod uwagę brane są kobiety i mężczyźni we wszystkich dyscyplinach), z których jeden zostaje uznany za sportowca roku. To drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie, po Svenska Dagbladets guldmedalj, organizowanym od 1925 plebiscycie na najlepszego sportowca roku w Szwecji.

W mijającym roku polscy sportowcy odnieśli wiele sukcesów. Na liście nominowanych znalazły się 32 osoby, ale głosować można na 26. To między innymi mistrzowie świata i Europy, medaliści olimpijscy…

- DRUTEX angażuje się w sport. Wspieramy sportowców na różnych poziomach. Od zawsze też kibicujemy najlepszym. Jesteśmy dumni z osiągnięć polskich sportowców. Partnerstwo przy najważniejszym dla nich plebiscycie jest tego wyrazem – mówi Gabriela Gusztyn-Popławska, dyrektor ds. PR w firmie DRUTEX.

Laureatów 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku poznamy 7 stycznia 2023 roku podczas Gali Mistrzów Sportu.

Gala Tygodnika “Piłka Nożna”

Plebiscyt tygodnika „Piłka nożna” ma ponad 50 lat tradycji. Uznawany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskich imprez piłkarskich. Głównym partnerem gali po raz kolejny został DRUTEX, który od lat wspiera futbol i angażuje się w inicjatywy sportowe na poziomie krajowym i międzynarodowym. Gospodarzem imprezy będzie Profus Management – wydawca tygodnika, a partnerem telewizyjnym: Polsat Sport.

Tradycyjnie nagrodzeni zostaną zwycięzcy w kategoriach: Piłkarz Roku, Trener Roku, Odkrycie Roku, Ligowiec Roku, Obcokrajowiec Roku, Drużyna Roku, Pierwszoligowiec Roku i Piłkarka Roku.

To będzie pierwszy plebiscyt po Mistrzostwach Świata w Katarze, podczas których Polska po raz pierwszy od 1986 roku wyszła z grupy i zagrała w 1/8 finału. DRUTEX był partnerem telewizyjnych transmisji z mundialu.

- Piłka nożna to dyscyplina sportu, angażująca największą liczbę kibiców i wywołująca ogromne emocje, zarówno wśród tych, którzy na co dzień się nim interesują, jak i tych, którzy zwracają uwagę na te najważniejsze wydarzenia piłkarskie. Partnerem Gali Tygodnika „Piłka Nożna” – największego wydarzenia tego typu w polskim futbolu – jesteśmy już od kilku lat. To bardzo ważne wydarzenie, o którym się mówi, a wyniki są szeroko komentowane – mówi Gabriela Gusztyn-Popławska.

Gala Tygodnika „Piłka Nożna” odbędzie się 21 stycznia w Warszawie.

DRUTEX zawsze blisko sportu

DRUTEX przez lata był bardzo blisko piłki nożnej, wspierając Bytovię Bytów w drodze z ligi okręgowej na zaplecze Ekstraklasy. Największa i najbardziej rozpoznawalna kampania marketingowa także była związana z piłką nożną. W ramach kampanii „Okno na świat” DRUTEX przez ponad dwa lata współpracował z wówczas topowymi piłkarzami świata: Andreą Pirlo, Philippem Lahmem i Jakubem Błaszczykowskim.

W ostatnich latach DRUTEX ściśle współpracuje z Lang Teamem przy organizacji Tour de Pologne – jednego z najważniejszych wyścigów etapowych świata i innych imprez kolarskich. Wspiera też między innymi gdański żużel oraz sportowców na poziomie amatorskim.

Zobacz także

Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX
Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX
Ponownie gościliśmy studentów biorących udział w konferencji „Okno na budownictwo”
Więcej
DRUTEX w RAI 1 podczas transmisji z Giro d’Italia
DRUTEX w RAI 1 podczas transmisji z Giro d’Italia
DRUTEX S.A. rusza z promocją we Włoszech podczas telewizyjnych transmisji z Giro d’Italia w RAI 1. 
Więcej
DRUTEX ponownie będzie gościł studentów budownictwa
DRUTEX ponownie będzie gościł studentów budownictwa
W dniach 19-20 maja po raz kolejny w DRUTEX S.A. odbędzie się konferencja studencka „Okno na budownictwo”. 
Więcej