23 / 12 / 2022

DRUTEX partnerem polskiego sportu

DRUTEX został partnerem dwóch ważnych sportowych podsumowań mijającego roku - Gali Mistrzów Sportu, czyli finału 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku oraz Gali Tygodnika "Piłka Nożna", na której z kolei poznamy najlepszego polskiego piłkarza i drużynę 2022 roku.

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski to najważniejszy i najbardziej ceniony ranking polskich sportowców, organizowany od 1926 roku przez „Przegląd Sportowy”.Do organizatorów dołączyły także Telewizja Polsat i portal Onet. W plebiscycie wyłanianych jest 10 najlepszych polskich zawodników (pod uwagę brane są kobiety i mężczyźni we wszystkich dyscyplinach), z których jeden zostaje uznany za sportowca roku. To drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie, po Svenska Dagbladets guldmedalj, organizowanym od 1925 plebiscycie na najlepszego sportowca roku w Szwecji.

W mijającym roku polscy sportowcy odnieśli wiele sukcesów. Na liście nominowanych znalazły się 32 osoby, ale głosować można na 26. To między innymi mistrzowie świata i Europy, medaliści olimpijscy…

- DRUTEX angażuje się w sport. Wspieramy sportowców na różnych poziomach. Od zawsze też kibicujemy najlepszym. Jesteśmy dumni z osiągnięć polskich sportowców. Partnerstwo przy najważniejszym dla nich plebiscycie jest tego wyrazem – mówi Gabriela Gusztyn-Popławska, dyrektor ds. PR w firmie DRUTEX.

Laureatów 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku poznamy 7 stycznia 2023 roku podczas Gali Mistrzów Sportu.

Gala Tygodnika “Piłka Nożna”

Plebiscyt tygodnika „Piłka nożna” ma ponad 50 lat tradycji. Uznawany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskich imprez piłkarskich. Głównym partnerem gali po raz kolejny został DRUTEX, który od lat wspiera futbol i angażuje się w inicjatywy sportowe na poziomie krajowym i międzynarodowym. Gospodarzem imprezy będzie Profus Management – wydawca tygodnika, a partnerem telewizyjnym: Polsat Sport.

Tradycyjnie nagrodzeni zostaną zwycięzcy w kategoriach: Piłkarz Roku, Trener Roku, Odkrycie Roku, Ligowiec Roku, Obcokrajowiec Roku, Drużyna Roku, Pierwszoligowiec Roku i Piłkarka Roku.

To będzie pierwszy plebiscyt po Mistrzostwach Świata w Katarze, podczas których Polska po raz pierwszy od 1986 roku wyszła z grupy i zagrała w 1/8 finału. DRUTEX był partnerem telewizyjnych transmisji z mundialu.

- Piłka nożna to dyscyplina sportu, angażująca największą liczbę kibiców i wywołująca ogromne emocje, zarówno wśród tych, którzy na co dzień się nim interesują, jak i tych, którzy zwracają uwagę na te najważniejsze wydarzenia piłkarskie. Partnerem Gali Tygodnika „Piłka Nożna” – największego wydarzenia tego typu w polskim futbolu – jesteśmy już od kilku lat. To bardzo ważne wydarzenie, o którym się mówi, a wyniki są szeroko komentowane – mówi Gabriela Gusztyn-Popławska.

Gala Tygodnika „Piłka Nożna” odbędzie się 21 stycznia w Warszawie.

DRUTEX zawsze blisko sportu

DRUTEX przez lata był bardzo blisko piłki nożnej, wspierając Bytovię Bytów w drodze z ligi okręgowej na zaplecze Ekstraklasy. Największa i najbardziej rozpoznawalna kampania marketingowa także była związana z piłką nożną. W ramach kampanii „Okno na świat” DRUTEX przez ponad dwa lata współpracował z wówczas topowymi piłkarzami świata: Andreą Pirlo, Philippem Lahmem i Jakubem Błaszczykowskim.

W ostatnich latach DRUTEX ściśle współpracuje z Lang Teamem przy organizacji Tour de Pologne – jednego z najważniejszych wyścigów etapowych świata i innych imprez kolarskich. Wspiera też między innymi gdański żużel oraz sportowców na poziomie amatorskim.

Zobacz także

DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.
Więcej
Wyścig Narodów ze wsparciem firmy DRUTEX
Wyścig Narodów ze wsparciem firmy DRUTEX
DRUTEX ponownie jest Oficjalnym Sponsorem i Oficjalnym Partnerem Logistycznym ORLEN Wyścigu Narodów 
Więcej