24 / 11 / 2022

DRUTEX kibicuje najlepszym

Zostaliśmy jednym z partnerów transmisji z Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które 20 listopada rozpoczęły się w Katarze.

Spoty promocyjne naszej firmy będą pojawiać się przed meczami i po ich zakończeniu, a także przed i po zakończeniu rozmów w studiu meczowym. Pierwsze pojawią się jeszcze podczas spotkań grupowych (od 26 listopada), kolejne będą emitowane do 18 grudnia, czyli do finału włącznie na antenach TVP1, TVP Sport i TVP 4K.

- DRUTEX zawsze był blisko sportu i piłki nożnej, a nie ma większego święta dla kibica niż mundial. Przed telewizorami zasiądą miliony widzów, by śledzić występy najlepszych drużyn świata. To dla nas doskonała okazja do promocji firmy - mówi Gabriela Gusztyn-Popławska, dyrektor ds. PR w firmie DRUTEX.

Piłka nożna to sport globalny, popularny na wszystkich kontynentach. DRUTEX to z kolei marka o zasięgu globalnym, dynamicznie rozwijająca sprzedaż nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Meksyku. Okna i drzwi trafiają również do krajów Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej czy tak odległych, jak Australia czy Nowa Zelandia. Eksport to obecnie ponad 80 procent produkcji.

- Klienci na całym świecie cenią nasze okna czy drzwi ze względu na ich doskonałą jakość i zaawansowanie technologiczne. Oferujemy to co jest najlepsze na rynku. Mamy duże aspiracje. Jesteśmy wśród najlepszych w branży, ale chcemy być najlepsi i do tego stale dążymy. Inwestujemy setki milionów w rozwój firmy, jej rozbudowę, stałe unowocześnianie, doskonalenie naszych produktów i wprowadzenie nowych. Zdobywamy nowych Klientów i nowe rynki, a świat nie ma dla nas granic - mówi Gabriela Gusztyn-Popławska.

DRUTEX inwestuje w budowanie siły i znaczenia marki na całym globie. - Mamy już plan kolejnych działań, które pokażą DRUTEX całemu światu. Będzie to na pewno spore zaskoczenie. Na szczegóły jednak jeszcze za wcześnie, poinformujemy o nich w stosownym czasie - mówi Kamila Newlin-Łukowicz, wiceprezes firmy DRUTEX.

Najbardziej rozpoznawalna z naszych dotychczasowych kampanii marketingowych w 37-letniej historii firmy była związana właśnie z piłką nożną. W 2014 roku rozpoczęliśmy  współpracę z trzema ikonami piłki nożnej: Philippem Lahmem, Andreą Pirlo i Jakubem Błaszczykowskim. Wówczas to byli piłkarze ze światowego topu. Współpraca trwała ponad dwa lata. Działania w kampanii „Wybór Mistrzów” były ukierunkowane na bardzo ważne dla nas rynki: włoski i niemiecki. Prowadzone były też oczywiście na rynku polskim.

- Wyniki były rewelacyjne, a sam pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wzrosła nie tylko sprzedaż, ale też, na czym bardzo nam zależało, rozpoznawalność marki i to nie tylko w Europie, ale też na całym świecie. Do dziś widzimy efekty tamtej kampanii, pozostały nam też cenne kontakty. Ta współpraca pokazała nam również siłę i znaczenie piłki nożnej we współczesnym świecie, a jej gwiazd w szczególności - mówi Gabriela Gusztyn-Popławska, dyrektor ds. PR w firmie DRUTEX.

Zaangażowaliśmy się także w krajowy futbol. Przez kilkanaście lat, od 2003 do 2018 roku, byliśmy sponsorem Bytovii Bytów, doprowadzając ten klub z ligi okręgowej do ósmego miejsca w I lidze, czyli na zapleczu Ekstraklasy. DRUTEX Bytovia Bytów dwa razy awansowała też do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Od lat wspieramy również inne dyscypliny sportowe, m.in. żużel czy kolarstwo. W ostatnich latach ściśle współpracujemy z Lang Teamem, głównie przy organizacji Tour de Pologne - jednego z najważniejszych etapów wyścigów kolarskich świata, należącego do cyklu UCI World Tour.

Harmonogram transmisji: LINK

Zobacz także

DRUTEX z nowościami na targach w stolicy mody
DRUTEX z nowościami na targach w stolicy mody
W dniach 15-18 listopada DRUTEX prezentował swoją ofertę na mediolańskich targach MADE EXPO 
Więcej
DRUTEX z dziewiątym tytułem Superbrands
DRUTEX z dziewiątym tytułem Superbrands
Superbrand to „marka, która osiągnęła najlepszą reputację w swojej dziedzinie”.
Więcej
DRUTEX z nowościami na targach w Bari
DRUTEX z nowościami na targach w Bari
Firma DRUTEX wzięła udział w jednych z największych targów budowlanych we Włoszech – SAIE, w Bari.
Więcej