11 / 05 / 2023

DRUTEX ponownie będzie gościł studentów budownictwa

W dniach 19-20 maja po raz kolejny w DRUTEX S.A. odbędzie się konferencja studencka „Okno na budownictwo”. Tym razem wiodący producent okien, drzwi, rolet i żaluzji fasadowych w Europie, będzie gościł przedstawicieli politechnik: warszawskiej, gdańskiej, śląskiej i koszalińskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.

To trzecia edycja wydarzenia skierowanego do studentów budownictwa. Tym razem znacząco rozszerzono program konferencji i rozbudowano jego formułę. Poza prezentacją projektów przygotowanych przez zespoły z poszczególnych uczelni, odbędą się debaty oksfordzkie, w których cztery najlepsze  zespoły zmierzą się w finałowej rozgrywce. Na laureatów czekają okazały puchar oraz atrakcyjne nagrody. Oczywiście uczestnicy - podobnie jak podczas ubiegłych edycji - będą mieli okazje poznać firmę DRUTEX, a także zwiedzą Bytów.,

- Cieszy fakt, że nasza konferencja już na trwałe wpisała się w kalendarz najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce skierowanych do studentów budownictwa. Sukces wcześniejszych edycji spowodował, że zgłoszeń w tym roku mieliśmy znacznie więcej niż miejsc. To niezwykle budujące. Jesteśmy przekonani, że przedstawiane przez przyszłych inżynierów prace naukowe w niedalekiej przyszłości będą kreować nowoczesne budownictwo, a w ten proces również jesteśmy od wielu lat zaangażowani – powiedział Paweł Grzonka, dyrektor marketingu Drutex SA.

Współpraca firmy DRUTEX z uczelniami wyższymi jest realizowana na wielu płaszczyznach, od staży i praktyk studenckich po konferencje naukowe oraz realizację wspólnych, innowacyjnych projektów. Poza budownictwem czy architekturą, obejmuje ona kierunki z zakresu informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki oraz logistyki i spedycji. 

- Dynamiczny rozwój naszej firmy, a także wdrażanie najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych procesów produkcyjnych wiążę się z koniecznością zatrudniania specjalistów z różnych dziedzin. Współpraca z uczelniami wyższymi jest doskonałym narzędziem, także w kontekście potencjalnych rekrutacji. Najlepsi ze studentów mają możliwość zatrudnienia w naszej firmie, a o jej atrakcyjności najlepiej świadczy fakt, że po raz drugi z rzędu zostaliśmy uznani za najlepszego pracodawcę roku w rankingu „Forbesa” – dodaje Adam Leik, dyrektor HR w Drutex SA.

Współorganizatorami III Konferencji Studenckiej „ Okno na budownictwo”, poza DRUTEX S.A. są: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa”.

- Współpraca z firmą DRUTEX została zainicjowana niemal 10 lat temu. Sam mieszkam w Bytowie, a obserwując rozwój firmy, a także jej znaczenie w rozwoju nowoczesnego budownictwa na całym świecie, współdziałanie z nią było zarówno czymś naturalnym, jak i pożądanym. Rozpoczynaliśmy oczywiście od mniejszych projektów, organizacji praktyk studenckich i staży. Dziś wspólnych przedsięwzięć jest znacznie więcej, a co chwilę pojawiają się pomysły na kolejne – mówi dr inż. Marcin Szczepański z Politechniki Gdańskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Builder, a referaty wszystkich drużyn biorących udział w konferencji zostaną opublikowane w dedykowanej edycji Builder Science!

Zobacz także

DRUTEX pomaganie ma we krwi
DRUTEX pomaganie ma we krwi
Włączyliśmy się w szczytną akcję honorowego oddawania krwi.
Więcej
DRUTEX w 80. Tour de Pologne
DRUTEX w 80. Tour de Pologne
Po raz czwarty z rzędu zostaliśmy Oficjalnym Sponsorem, Partnerem Logistycznym oraz Sponsorem Klasyfikacji „Zwycięzca Etapu”.
Więcej
Emocje na torze, DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Emocje na torze, DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
DRUTEX ponownie był sponsorem elitarnym zawodów.
Więcej