27 / 04 / 2023

Drutex najlepszym pracodawcą

Obroniliśmy prestiżowy tytuł przyznawany przez Forbes, zostając drugi rok z rzędu najlepszym pracodawcą w kategorii „Budownictwo”. 

W rankingu przygotowanym co roku przez Forbes bierze udział absolutna czołówka polskiego biznesu. Tak było i w tegorocznej edycji - po raz drugi z rzędu zwycięskiej dla nas.

- Ponowne zwycięstwo w tak prestiżowym rankingu, to nie tylko ogromny powód do satysfakcji, ale także zobowiązanie do utrzymywania najwyższych standardów w zakresie troski o pracowników i tworzenia dla nich optymalnych warunków do pracy i rozwoju. Mamy wspaniały zespół, który reprezentuje ponad 100 zawodów - od operatorów linii produkcyjnych, kierowców, serwisantów, po inżynierów, automatyków, chemików, elektroników, programistów, informatyków czy technologów – komentuje Leszek Gierszewski, założyciel i prezes naszej firmy.

W naszych halach, o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów, powstaje do siedmiu tysięcy okien dziennie. Ponadto produkujemy najwyższej jakości drzwi, rolety, żaluzje, fasady i ogrody zimowe. Poza Polską i Europą, swoje produkty oferujemy także w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Eksport to już ponad 80 procent naszej ogólnej sprzedaży. Zatrudniamy 3850 pracowników, będąc jednym z największych pracodawców na Pomorzu.


- Warto zauważyć, że coraz częściej rekrutujemy specjalistów również z innych regionów, co jest najlepszym potwierdzeniem tego, że jesteśmy pożądanym pracodawcą nie tylko w skali województwa pomorskiego. Poza stabilnym zatrudnieniem, oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i szeroki wachlarz benefitów, w tym m. in. karty MultiSport, dofinansowanie do żłobków i przedszkoli, półkolonie i dopłaty do wypoczynku dla dzieci, vouchery medyczne, pakiety świąteczne czy dodatkowy, dedykowany pracownikom fundusz emerytalny. Zawsze wychodziłem z założenia, że pracownicy są największą wartością mojej firmy. Tym bardziej cieszy mnie otrzymana nagroda – dodaje L. Gierszewski.

Ranking przygotował Forbes we współpracy z firmą Statista, współtwórcą najbardziej znanych zestawień „Best Employers” na świecie. W tegorocznym rankingu znalazło się 300 firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR zostały nagrodzone.

Nasza firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Do najważniejszych należą m.in.: Złoty Laur Klienta, Plus X Award, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazela Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka, Złoty Champion Roku czy tytuł Business Superbrand.

Zobacz także

Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Hospicjum Domowe w Bytowie działa od 10 lat, niosąc pomoc najciężej chorym.
Więcej
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej