09 / 05 / 2022

DRUTEX z nowościami w Londynie

Londyńskie targi Grand Designs Live – Excel London były dla nas niezwykle udane. Najwyższej jakości okna, drzwi, rolety i żaluzje fasadowe przyciągnęły na stoisko tysiące odwiedzających.

W dniach od 30 kwietnia do 8 maja w Londynie odbyło się jedno z najważniejszych w Wielkiej Brytanii wydarzeń w branży budowlanej - targi Grand Designs Live – Excel London. Dla blisko 400 wystawców była to okazja do zaprezentowania najnowszych trendów architektonicznych oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych, warunkujących dalszy rozwój.

Dla naszej firmy była to okazja nie tylko do zaprezentowania sprawdzonej i docenionej na całym świecie stolarki okienno-drzwiowej, ale również nowości dedykowanych na rynki anglosaskie.

Ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się okna i drzwi balkonowe PVC otwierane na zewnątrz – IGLO PREMIER i IGLO EXT, nowość w ofercie.

Oba rozwiązania są autorskimi systemami opracowanymi przez własny dział badań i rozwoju Drutexu. Iglo Premier i Iglo EXT zbudowane są m.in. z profili 5-komorowych, w klasie A, powstałych wyłącznie z materiału pierwotnego. Dostępne są w szkleniu 2 jak  i  3 szybowym, a ponad 40 kolorów okien do wyboru i szereg opcji dodatkowych pozwala na pełną personalizację produktu.

Dla miłośników aluminium przygotowaliśmy okno przesuwne MB-SLIDE z szybą wykonaną w technologii piaskowania.

Poza oknami dedykowanymi na rynek angielski na stoisku nie mogło zabraknąć rozwiązań cenionych na pozostałych rynkach eksportowych. Eksponowane okna PVC Iglo Energy Classic, Iglo 5 Classic, aluminiowe, to mocne pozycje w portfolio Drutexu, do których przekonuje się coraz więcej klientów z Wielkiej Brytanii.

Popularność naszego stoiska przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Klienci byli zachwyceni jakością prezentowanych przez nas okien, drzwi, rolet i żaluzji fasadowych. Na rynku Wielkiej Brytanii jesteśmy obecni od kilku lat. Ze względu na specyficzne rozwiązania technologiczne jest to rynek bardzo wymagający. W Drutexie doskonale rozumiemy potrzeby Klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na opracowanie i wprowadzenie do oferty okien oraz drzwi balkonowych otwieranych na zewnątrz, Iglo Premier i Iglo EXT – mówi Marcin Kloska, dyrektor sprzedaży w firmie Drutex.

Na targach nie mogło zabraknąć takich eksportowych bestsellerów jak drzwi aluminiowe MB-86 SI wyposażone w podświetlenie RGB i czytnik linii papilarnych oraz drzwi Washington Front Glass z zadrukiem, czyli dedykowaną grafiką umieszczoną na stronie zewnętrznej. Ciekawą propozycją były drzwi PVC Iglo Energy, które wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym designem, ale również rewelacyjnym parametrem izolacji termicznej.

Poszukujący dużych przeszkleń mogli podziwiać flagowy system IGLO-HS wykonany z PVC oraz aluminiowy system harmonijkowy MB-86 FOLD LINE.

Dla miłośników przesłon okiennych i rozwiązań Smart Home przygotowaliśmy możliwość sterowania autorskimi systemami rolet PVC i aluminiowych, w których mamy już ponad 25 letnie doświadczenie oraz żaluzjami fasadowymi za pomocą smartfona.

- Drutex eksportuje dziś prawie 80% wielkości całkowitej sprzedaży firmy. Nasze okna i drzwi obecne są na 5 kontynentach. Pomimo to stale rozszerzamy portfolio produktów o nowości, które zapewnią nam dalszą ekspansję i wzmocnią naszą pozycję na międzynarodowym rynku stolarki okienno-drzwiowej - dodaje Marcin Kloska.

Zobacz także

DRUTEX z Gwiazdą Buildera
DRUTEX z Gwiazdą Buildera
DRUTEX S.A. po raz kolejny został Gwiazdą Rankingu Buildera w kategorii producentów materiałów budowlanych 
Więcej
DRUTEX i 100 nowych modeli drzwi
DRUTEX i 100 nowych modeli drzwi
Drutex rozszerzył ofertę o 100 nowych modeli drzwi aluminiowych zewnętrznych
Więcej
DRUTEX ze światową premierą
DRUTEX ze światową premierą
DRUTEX jako jeden z pierwszych na świecie producentów zaprezentował system tarasowy IGLO-HS z ukrytym w ramie silnikiem firmy SIEGENIA Drive axxent LS.
Więcej