Porady

Ogród zimowy – zielona oaza spokoju

Dom jednorodzinny pokryty brunatnoczerwoną cegłą położony na rozległej działce z dużym ogrodem. Jasnoantracytowe dachówki tworzą ciekawy kontrast z kolorem elewacji domu. Wyjątkową cechą jest harmonijne połączenie ogrodu zimowego, idealnie pasującego pod względem stylistycznym do całej koncepcji, z pozostałą częścią domu.


Ogrody zimowe cieszą się nadal ogromną popularnością. Już w czasie ciepłych miesięcy letnich prywatni inwestorzy myślą o zbliżającym się okresie jesienno-zimowym i planują swą kameralną, bezpieczną przystań. Istnieje wiele różnorodnych możliwości aranżacji i zastosowania „pałacu ze szkła”. Ogród zimowy to nie tylko zwykłe pomieszczenie, ale także spokojne miejsce idealne do relaksu. Duże przeszklenia tworzą naturalną przestrzeń skąpaną w świetle.

„Duże powierzchnie szklane, pozwalające na doskonałe doświetlenie wnętrz, są bardzo modne. W przypadku tak dużej powierzchni szczególnie ważne jest uzyskanie świetnych parametrów izolacji termicznej. Z tego powodu warto postawić na doświadczonego i wiarygodnego producenta okien bazującego na profilach o wysokiej jakości, który posiada odpowiednie certyfikaty, atesty i dopuszczenia techniczne wydane przez międzynarodowe instytucje certyfikujące, bo przecież stolarka okienna to inwestycja na lata.”, mówi Mirosław Furtan, Dyrektor ds. produkcji w DRUTEX S.A.

Doskonałe doświetlenie wnętrz oznacza przede wszystkim korzyści dla miłośników roślinności, którzy dzięki roślinom i odpowiednim meblom mogą stworzyć sobie swoją własną, małą oazę spokoju, sprzyjającą relaksowi. Ponadto, dom skąpany w świetle ma pozytywny wpływ na człowieka. Im więcej światła, tym więcej energii, co jest szczególnie ważnie jesienią i zimą, kiedy światła dziennego jest coraz mniej.

Wnętrze jest eleganckie i nowoczesne. Dominujące barwy to czerń i biel, co znajduje odzwierciedlenie w doborze mebli, dywanów i białym kolorze podłogi. Duży wybór kombinacji kolorystycznych z palety 33 odcieni umożliwia realizację indywidualnego projektu. W ten sposób można na przykład zaprojektować zewnętrzną stroną okna w innym kolorze niż stronę wewnętrzną, zachowując przy tym spójność koncepcji.Wysokie parametry izolacji termicznej okien gwarantują przyjemne temperatury w ogrodzie zimowym nawet w okresie jesieni czy zimy..

 

Ogród zimowy umożliwia odpoczynek również przy nieco mniej sprzyjającej pogodzie. Dzięki dużym oknom do pomieszczenia dostaje się wystarczająca ilość światła, tworząc przyjemną, ciepłą atmosferę.

 

Oazy spokoju ponad dachami – renesans balkonów i tarasów dachowych
Bezpieczny pokój dla dziecka trzeba urządzać z głową!

Zobacz także

Dobre okno to nie wszystko. Co z montażem?
Decydując się na zakup okien zwracamy uwagę na wiele różnych czynników ...
Jakie rolety wybrać do swojego mieszkania?
Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli mieszkań i domów. 
Ogród zimowy – sposób na wykorzystanie każdego promienia słońca
Ogród zimowy - marzenie wielu, szczególnie w naszej strefie klimatycznej.