03 / 07 / 2018

Drutex na kolejnym turnieju Kuby Błaszczykowskiego!

Letni Kuba Cup 2018 to dwudniowy turniej piłkarski dla dzieci organizowany cyklicznie przez Fundację Kuby Błaszczykowskiego, „Ludzki Gest”. Młodzi piłkarze i piłkarki będą uczestniczyć w niezwykłych rozgrywkach. Poza futbolowymi emocjami, nie zabraknie również wielu innych atrakcji i niespodzianek, przygotowanych wspólnie z Fundacją przez partnera wydarzenia, producenta okien, drzwi i rolet, firmę Drutex.

Drutex już po raz czwarty z rzędu angażuje się w organizowaną w Opolu imprezę sportową. Wieloletnia współpraca z Jakubem Błaszczykowskim, do niedawna ambasadorem marki Drutex, rozwija się pomyślnie również w ramach inicjatyw kierowanych do dzieci i młodzieży. Szeroko pojęte wsparcie samorozwoju najmłodszych, ich piłkarskich ambicji i pasji do futbolu, wpisuje się w strategię długofalowego budowania wiarygodnego, lojalnego i stabilnego wizerunku firmy, a jednocześnie pozwala odkrywać nowe talenty wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej.

Jak co roku, w turnieju, który odbędzie się w dniach 9-10 lipca, mogą uczestniczyć jedynie amatorskie drużyny, niezrzeszone w klubach piłkarskich. W dwudniowych zawodach udział weźmie około 250 chłopców i dziewczynek z roczników 2005-2007. Rozgrywki przeprowadzone będą na zasadach nawiązujących do tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Poniedziałek, to mecze w ośmiu grupach, zaś we wtorek rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz finał. Wszystkie 32 amatorskie drużyny, które zakwalifikowały się do turnieju, powstały specjalnie na potrzeby Kuba Cup. Pochodzą z różnych części Polski, a poza drużynami podwórkowymi czy parafialnymi tworzą je także wychowankowie domów dziecka czy placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Wysoka frekwencja, którą zawsze cieszy się Letni Kuba Cup, potwierdza zasadność organizowania imprezy i świadczy o popularności zarówno futbolu jako dyscypliny sportowej, ale również sympatii jaką dzieci i młodzież darzą Jakuba Błaszczykowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich piłkarzy. Stąd, nie jest niespodzianką, że najbardziej wyczekiwanym punktem imprezy podczas każdej edycji jest oczywiście pojawienie się Kuby, który osobiście motywuje uczestników do walki na boisku.

Letni Kuba Cup to z wielu powodów niezwykłe wydarzenie sportowe. Po pierwsze, to turniej piłkarski inny niż wszystkie, bo skierowany do dzieci - amatorów z całej Polski. Po drugie, nadzór i opiekę nad imprezą sprawuje osobiście Jakub Błaszczykowski. To wystarczająca mobilizacja do tego, by tam się znaleźć, pobawić i pograć w piłkę wśród futbolowych gwiazd. To już kolejna edycja turnieju Kuba Cup, na której będziemy obecni. Każdego roku przekonujemy się coraz bardziej, że tego rodzaju inicjatywy są potrzebne do kreowania pozytywnych zachowań wśród dzieci i młodzieży, motywowania ich do rozwoju, walki o swoje ambicje i marzenia. Drutex od lat propaguje zasady fair-play, wspiera dzieci i młodzież, uczestniczy w akcjach mających na celu pomoc i kształcenie różnych grup społecznych, promuje sport, w tym przede wszystkim futbol. Letni Kuba Cup to idealna okazja, by poszerzyć nasze działania i podkreślić nasze zaangażowanie na rzecz budowania polskiego sportu wśród najmłodszych  - mówi Adam Leik, dyrektor marketingu Drutex.

Podczas tegorocznego wydarzenia organizatorzy przygotowali dodatkowe zabawy i konkursy z nagrodami. Turniej odbywa się na specjalnie przygotowanym boiskach do gry w streetball przy Centrum Kubatura w Opolu.

Zapraszamy 9 lipca wszystkich młodych pasjonatów piłki nożnej!

Zobacz także

DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.
Więcej