Kamila Newlin-Łukowicz „Kobietą Biznesu Roku 2021”

2021/12/09

Kamila Newlin-Łukowicz, wiceprezes firmy Drutex, wygrała plebiscyt „Kobieta Biznesu Roku 2021” Pulsu Biznesu w kategorii firmy z przychodami powyżej 50 mln zł.

Osiągnięcia zawodowe jak i podejście do prowadzenia biznesu zostały docenione przez niemal 15,5 tys. czytelników Pulsu Biznesu i portalu bankier.pl.

Kamila Newlin-Łukowicz, jako wiceprezes, wniosła do Drutexu nowe spojrzenie i otwarcie na świat. Firma ma zasięg globalny, a eksport dynamicznie rośnie, obecnie to już niemal 80 procent produkcji. Ostatnie trzy lata były najlepsze w historii firmy i przyniosły rekordowe wyniki.

Wiceprezes znana jest z tego, że decyzje biznesowe podejmuje szybko, ale zawsze są one trafne i mocno napędzają rozwój firmy, która jest jednym z liderów branży stolarki okienno-drzwiowej w Europie.

- Nie organizuję zbędnych nasiadówek, spotkań czy narad tak niezwykle popularnych w korporacjach. To do niczego nie jest potrzebne, strata czasu. Gdy w firmie wszyscy mają świadomość, w jakim miejscu się znajdują i jakie mamy cele- rozumiemy się bez słów. Często więc na korytarzach czy klatkach schodowych podejmuję decyzje w locie - czy to dotyczące zakupu ciężarówek czy budowy dwupoziomowej hali. I wszystko sprawnie działa - przekonuje Kamila Newlin-Łukowicz.

W Drutexie bardzo cenione jest też podejście Wiceprezes do pracownika. Dzięki swojej charyzmie i nowoczesnemu spojrzeniu na zarządzanie zasobami ludzkimi tworzy miejsce, w którym ludzie chcą i lubią pracować. 

— W firmie mam raczej kolegów niż relacje szef — podwładny. Nie ma sensu tworzyć takich barier, wówczas ludzie nie dają z siebie tyle, ile mogliby. Staram się, by moje stosunki z całą kadrą Druteksu były partnerskie. To procentuje — zapewnia Wiceprezes.

Cały wywiad z Kamilą Newlin-Łukowicz, zwyciężczynią plebiscytu „Kobieta Biznesu Roku 2021” dostępny w poniższym linku:

ZROBIĘ WSZYSTKO, BY DRUTEX STAŁ SIĘ MARKĄ GLOBALNĄ

Złote Godło dla okna IGLO LIGHT
Magiczne Święta z DRUTEXEM

Zobacz także

DRUTEX kibicuje najlepszym
Zostaliśmy jednym z partnerów transmisji z Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które 20 listopada rozpoczęły się w Katarze.
Fasada to wizytówka, te z oferty firmy DRUTEX są cenione na całym świecie
DRUTEX ma w swojej bardzo bogatej ofercie również fasady. Konstrukcje aluminiowo-szklane polskiej firmy można podziwiać w wielu prestiżowych lokalizacjach
S90 i Z90 - nowości w ofercie firmy DRUTEX
DRUTEX poszerzył swoją ofertę o niezwykle funkcjonalne modele żaluzji fasadowych z lamelami S90 oraz Z90.