09 / 12 / 2021

Kamila Newlin-Łukowicz „Kobietą Biznesu Roku 2021”

Kamila Newlin-Łukowicz, wiceprezes firmy Drutex, wygrała plebiscyt „Kobieta Biznesu Roku 2021” Pulsu Biznesu w kategorii firmy z przychodami powyżej 50 mln zł.

Osiągnięcia zawodowe jak i podejście do prowadzenia biznesu zostały docenione przez niemal 15,5 tys. czytelników Pulsu Biznesu i portalu bankier.pl.

Kamila Newlin-Łukowicz, jako wiceprezes, wniosła do Drutexu nowe spojrzenie i otwarcie na świat. Firma ma zasięg globalny, a eksport dynamicznie rośnie, obecnie to już niemal 80 procent produkcji. Ostatnie trzy lata były najlepsze w historii firmy i przyniosły rekordowe wyniki.

Wiceprezes znana jest z tego, że decyzje biznesowe podejmuje szybko, ale zawsze są one trafne i mocno napędzają rozwój firmy, która jest jednym z liderów branży stolarki okienno-drzwiowej w Europie.

- Nie organizuję zbędnych nasiadówek, spotkań czy narad tak niezwykle popularnych w korporacjach. To do niczego nie jest potrzebne, strata czasu. Gdy w firmie wszyscy mają świadomość, w jakim miejscu się znajdują i jakie mamy cele- rozumiemy się bez słów. Często więc na korytarzach czy klatkach schodowych podejmuję decyzje w locie - czy to dotyczące zakupu ciężarówek czy budowy dwupoziomowej hali. I wszystko sprawnie działa - przekonuje Kamila Newlin-Łukowicz.

W Drutexie bardzo cenione jest też podejście Wiceprezes do pracownika. Dzięki swojej charyzmie i nowoczesnemu spojrzeniu na zarządzanie zasobami ludzkimi tworzy miejsce, w którym ludzie chcą i lubią pracować. 

— W firmie mam raczej kolegów niż relacje szef — podwładny. Nie ma sensu tworzyć takich barier, wówczas ludzie nie dają z siebie tyle, ile mogliby. Staram się, by moje stosunki z całą kadrą Druteksu były partnerskie. To procentuje — zapewnia Wiceprezes.

Cały wywiad z Kamilą Newlin-Łukowicz, zwyciężczynią plebiscytu „Kobieta Biznesu Roku 2021” dostępny w poniższym linku:

ZROBIĘ WSZYSTKO, BY DRUTEX STAŁ SIĘ MARKĄ GLOBALNĄ

Zobacz także

DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.
Więcej