22 / 10 / 2020

Drutex rozpoczął budowę jednego z najnowocześniejszych biurowców w Polsce

Drutex zainwestuje ponad 50 milionów złotych w nowoczesny budynek biurowy. Inwestycja, konieczna ze względu na dynamiczny rozwój firmy, jest realizowana w Bytowie, a termin zakończenia prac zaplanowano już na wrzesień 2021 roku. To w pewien sposób symboliczny moment, gdyż aby powstał nowy biurowiec trzeba było wyburzyć halę nr 1, w której 26 lat temu Drutex wyprodukował swoje pierwsze okna PVC.

Generalnym wykonawcą jest poznańska spółka PEKABEX. Powierzchnia użytkowa dotychczasowego biurowca wynosi 2292 m2, a po zakończeniu realizacji zwiększy się aż o 4760 m2. Ponadto na dwóch podziemnych kondygnacjach zaplanowano miejsca parkingowe dla pracowników i gości (w tym także parkingi dla rowerów).

Aby zrealizować inwestycję wyburzona została hala nr 1 o powierzchni użytkowej 1117 m2, w której to w 1994 roku Drutex rozpoczął produkcję okien z PVC. Dziś bytowska firma to jeden z europejskich liderów tej branży.

- Drutex jest firmą globalną, która oprócz innowacyjnych i w pełni zautomatyzowanych rozwiązań w halach produkcyjnych chce wyznaczać standardy na każdej płaszczyźnie prowadzenia biznesu. Rozbudowa kompleksu biurowego to naturalny etap rozwoju spółki i jest wynikiem dynamicznego jej rozwoju. Nowy budynek będzie spełniał najbardziej rygorystyczne wymogi ergonomii i bezpieczeństwa, stanowiąc jednocześnie przykład nowoczesnej architektury i designu. Dzięki temu znacząco poprawi się komfort pracy naszych pracowników, a ponadto zoptymalizujemy sprawność działania i obsługi klienta – podkreśla Leszek Gierszewski, prezes i twórca Drutex S.A.

Po zakończeniu inwestycji Drutex na każdej naziemnej kondygnacji zyska nowoczesne przestrzenie biurowe i sale konferencyjne. Wewnątrz zlokalizowane będą także m.in. cafeteria, stołówka, pomieszczenia bufetowe, kuchenne oraz strefa relaksu dla pracowników.

- Bardzo się cieszymy, że tak znana i ceniona firma dokonała wyboru właśnie naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że wypracowana przez nas od lat jakość przyniesie najlepsze efekty podczas budowy biurowca w Bytowie. Wraz z Panem Prezesem Leszkiem Gierszewskim i jego Zespołem spędziliśmy bardzo dobry czas na rozmowach o oczekiwaniach względem wykonawcy inwestycji - tak obecnych, jak i przyszłych. Wierzymy, że przed nami otwiera się nowa bardzo wartościowa dla obu stron współpraca – powiedział Adam Konieczny, Dyrektor Sprzedaży Działu Generalnego Wykonawstwa w Pekabex.

Biurowiec, to kolejna tegoroczna duża inwestycja bytowskiej spółki. W sierpniu firma poinformowała o uruchomieniu jednej z najnowocześniejszych malarni proszkowych na świecie. Innowacyjna technologia pozwala na malowanie w niej nawet 100 km profili aluminiowych na dobę. Wcześniej, w lipcu 2020 roku, Drutex jako pierwszy w Polsce, zainstalował w swojej fabryce innowacyjne maszyny STRATO, pozwalające na rozszerzenie i tak imponującej kolorystyki stolarki okienno-drzwiowej z PVC.

Drutex nie tylko inwestuje, ale i znacząco zwiększa zatrudnienie i to pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Tylko w ostatnich miesiącach firma w odpowiedzi na rosnący popyt na produkowaną przez siebie stolarkę okienno-drzwiową, przyjęła kilkuset nowych pracowników i dziś w 17-tysięcznym Bytowie zatrudnia już niemal 4000 osób.

Zobacz także

Szymon Marciniak wręczył kluczyki do nowych aut zwycięzcom konkursów DRUTEX
Szymon Marciniak wręczył kluczyki do nowych aut zwycięzcom konkursów DRUTEX
DRUTEX podsumował pierwszy etap konkursu Drutex League oraz akcję Drutex Birthday Challenge. Podczas uroczystego wydarzenia zorganizowanego w nowym biurowcu firmy w Bytowie dziewięciu Partnerów Handlowych odebrało nowe samochody marki Skoda.
Więcej
Startujemy z limitowaną kolekcją produktów we współpracy z Bartoszem Zmarzlikiem
Startujemy z limitowaną kolekcją produktów we współpracy z Bartoszem Zmarzlikiem
W Drutex wprowadzamy do oferty limitowaną serię produktów stworzoną we współpracy z sześciokrotnym indywidualnym Mistrzem Świata na żużlu – Bartosz Zmarzlik. Projekt łączy nowoczesne wzornictwo, możliwość personalizacji oraz inspiracje światem speedwaya.
Więcej
Sportowe emocje z partnerami Drutex. Przed nami finał DFB-Pokal i Speedway Grand Prix Czech
Sportowe emocje z partnerami Drutex. Przed nami finał DFB-Pokal i Speedway Grand Prix Czech
Już w sobotę, 23 maja, zwycięzcy naszego konkursu Drutex Birthday Challenge przeżyją wyjątkowe sportowe emocje na żywo. Przed nimi dwa wielkie wydarzenia – finał Pucharu Niemiec na berlińskim Olympiastadion oraz Speedway Grand Prix Czech w Pradze. Na obu arenach pojawią się ambasadorzy i partnerzy marki Drutex – FC Bayern oraz Bartosz Zmarzlik.
Więcej