27 / 06 / 2024

DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa

Miesięcznik Forbes przygotował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest DRUTEX SA. To kolejny Diament Forbesa w kolekcji firmy, będącej  jednym z liderów europejskiego rynku stolarki okienno-drzwiowej. W tym roku DRUTEX zdobył też, po raz trzeci z rzędu, tytuł Najlepszego Pracodawcy w branży „Budownictwo”.

Po raz szesnasty, w porozumieniu z redakcją magazynu „Forbes”, analitycy firmy Dun & Bradstreet Poland opracowali zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. W tym gronie po raz kolejny znalazł się DRUTEX S.A. Decydowała dynamika przychodów i zysku netto. DRUTEX znalazł się w kategorii przedsiębiorstw z obrotami przekraczającymi 200 milionów złotych rocznie. 

W hotelu Radisson Blu w Sopocie odbyło się uroczyste spotkanie laureatów rankingu Diamenty Miesięcznika Forbes z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W regionie DRUTEX jest liderem branży stolarki okienno-drzwiowej.

DRUTEX to obecnie marka o zasięgu globalnym. Produkty spółki trafiają po ponad 40 krajów, w tym, poza Europą, tak odległych, jak USA, Meksyk, Chile czy Australia. Hale opuszcza codziennie do pięciu tysięcy okien, a każde jest „szyte na miarę”, na indywidualne zamówienie. Po całej Europie rozwozi je flota ponad 650 nowoczesnych pojazdów. To właśnie dzięki niej, a także nowoczesnemu zapleczu technologicznemu i niezależności produkcyjnej, DRUTEX oferuje dziś najkrótszy czas realizacji zamówień - 7 dni na terenie całej Europy.

Spółka co roku inwestuje setki milionów złotych w rozwój, tylko w 2023 było to 200 milionów. Park maszynowy to ścisła światowa czołówka w branży. Firma ma też własne laboratoria badawcze, które gwarantują najwyższą jakość produktów. 

Sieć sprzedaży DRUTEX SA składa się z kilku tysięcy partnerów handlowych na świecie. Z myślą o jej rozwoju, a także chcąc bezpośrednio dotrzeć ze swoją ofertą do Klientów na całym świecie, spółka prowadzi szeroko zakrojoną inwestycję w branding i wyposażanie nowoczesnych showroomów zlokalizowanych w Polsce, ale również w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Stanach Zjednoczonych. Zostały zaprojektowane z myślą o prezentacji produktów DRUTEX w nowoczesny, elegancki, spójny stylistycznie i funkcjonalny sposób. Obecnie jest ich już ponad 100.

- Diamenty Forbesa potwierdzają naszą pozycję rynkową i siłę firmy jako stabilnego i odpowiedzialnego przedsiębiorstwa. Rozbudowujemy sieć sprzedaży i zwiększamy moce produkcyjne, bo tego oczekuje od nas rynek. DRUTEX od zawsze inwestuje w nowoczesność i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Budujemy prestiż i rozpoznawalność marki na całym  świecie. Ta strategia procentuje - mówi Leszek Gierszewski, założyciel i prezes firmy DRUTEX S.A. - DRUTEX to przede wszystkim solidne fundamenty, a nie maszty. Firma od początku budowana jest tak, by była przygotowana także na trudniejsze czasy. Zatrudniamy blisko cztery tysiące pracowników i jesteśmy odpowiedzialni za nich i ich rodziny – zaznacza prezes. 

Diament Forbesa, to niejedyne wyróżnienie dla bytowskiej spółki przyznawane przez ten prestiżowy magazyn. DRUTEX trzy razy z rzędu, także w tym roku, zdobył tytuł Najlepszego Pracodawcy w Polsce w kategorii „Budownictwo”. 

Zobacz także

DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX zaprezentował nowy system tarasowy – IGLO EDGE SLIDE
Więcej
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Mieszko Mudło wygrał Golden Boy Trophy i zdobył trofeum im. Zenona Plecha. 
Więcej
Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Hospicjum Domowe w Bytowie działa od 10 lat, niosąc pomoc najciężej chorym.
Więcej