26 / 10 / 2022

DRUTEX z nowościami na paryskich targach

DRUTEX, jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie, kontynuuje ekspansję na rynku francuskim. Okazją do tego był udział w prestiżowych targach BATIMAT, gdzie firma zaprezentowała wiele innowacyjnych rozwiązań, m. in. premierowe drzwi aluminiowe z inteligentnym zamkiem. Nawiązała też szereg nowych kontaktów biznesowych.

Francja dla firmy DRUTEX to bardzo ważny rynek, jest tam obecna od blisko 20 lat. Sprawdzonym sposobem na budowanie własnej marki w kraju nad Sekwaną jest systematyczny udział na paryskich targach BATIMAT, jednym z ważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Europie. Tegoroczne odbyły się w dniach od 3 do 6 października i przyciągnęły 1300 wystawców.

- Było to pierwsze spotkanie na paryskich targach po covidowej przerwie i co zrozumiałe nie brakowało odwiedzających. DRUTEX od lat jest obecny na targach BATIMAT. Również i w tym roku nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. To napawa optymizmem, bo rynek francuski jest dla nas bardzo ważny. Dostrzegamy w nim ogromny potencjał, tym bardziej, że nasza oferta produktowa jest dopasowana do potrzeb klientów we Francji. Co więcej, rządowe programy dofinansowujące wymianę stolarki sprzyjają rozwojowi tamtejszego rynku okien i drzwi.– mówi Marcin Kloska, dyrektor ds. handlu DRUTEX SA.

DRUTEX na tegoroczne targi BATIMAT przygotował liczne nowości.

- Wśród nich były drzwi wyposażone w inteligentny zamek SMART LOCK by DRUTEX, który jest doskonałym uzupełnienie oferty w zakresie inteligentnego sterowania stolarką. Oprócz tego na BATIMAT pierwszy raz pokazaliśmy aluminiowe żaluzje zewnętrzne (fasadowe), drzwi wyposażone w panele szklane ze spersonalizowanymi szybami piaskowanymi czy też cieszące się największym powodzeniem wśród klientów okna w systemach PVC, Iglo 5 oraz Iglo Energy i duże, modne przeszklenia HS. Zaprezentowane produkty zwracały szczególną uwagę odwiedzających, wśród których byli nie tylko Francuzi. Na paryskich targach mieliśmy możliwość nawiązania kontaktów także z klientami z Ameryki Południowej, Anglii, Belgii, Beneluksu, Egiptu, Kanady, Mauritiusu, Maroko, Nowej Kaledonii, Reunionu czy Madagaskaru. Przy okazji pragniemy podziękować wszystkim za tak liczną frekwencję. – dodaje Marcin Kloska.

Targi BATIMAT organizowane są od 1959 roku. Gromadzą wiodące firmy branży budowlanej. Odbywają się co dwa lata.

Kolejną okazją do międzynarodowej promocji marki DRUTEX będą targi budowlane SAIE we włoskiej Bolonii. W planach jest także udział w dużym wydarzeniu w Stanach Zjednoczonych.

- Targi SAIE rozpoczynają się 19 października. Są one stałym punktem na mapie naszych zagranicznych eventów wystawienniczych, które mają swój niepodważalny wkład w rozwój sieci sprzedaży na włoskim rynku, będącym dla nas jednym z największych rynków eksportowych. Firmy DRUTEX nie zabraknie także na innej ważnej imprezie dla branży budowlanej – targach NAHB International Builders’ Show w Las Vegas, które ruszają pod koniec stycznia 2023 roku. To najważniejsze wydarzenie branży budowlanej w Stanach Zjednoczonych. Udział w nim dobrze wpisuje się w nasze działania zmierzające do zintensyfikowania eksportu w kierunku USA. Jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani, posiadając wymagane na tym rynku certyfikaty i produkty odpowiadające oczekiwaniom Klientów na rynku amerykańskim.– wskazuje Marcin Kloska.

Obecnie eksport w firmie DRUTEX to ponad 80 procent sprzedaży. Największymi rynkami zbytu, oprócz wspomnianych Włoch i Francji, są Niemcy, Belgia, Holandia, kraje skandynawskie, a ostatnio to tej grupy dołączyły Litwa i Łotwa.

Zobacz także

Kamila Gierszewska “Osobowością Branży”, DRUTEX “Budowlaną Firmą Roku”
Kamila Gierszewska “Osobowością Branży”, DRUTEX “Budowlaną Firmą Roku”
Wiceprezes Kamila Gierszewska została “Osobowością Branży”, a DRUTEX “Budowlaną Firmą Roku”.
Więcej
DRUTEX z nową stroną internetową
DRUTEX z nową stroną internetową
Właśnie uruchomiliśmy nasza nową stronę internetową.
Więcej
DRUTEX partnerem jubileuszowego 80. Tour de Pologne
DRUTEX partnerem jubileuszowego 80. Tour de Pologne
W tym roku odbędzie się jubileuszowy 80. Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz kolejny weźmiemy udział w tym wydarzeniu jako Oficjalny Sponsor Partner Logistyczny oraz Sponsor Premii „Zwycięzca Etapu” Tour de Pologne.
Więcej