Rolety zewnętrzne sposobem na zatrzymanie ciepła

Jeśli szukacie rozwiązań na poprawę izolacji termicznej w swoim mieszkaniu lub domu, to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się rolety zewnętrzne.

O roletach zewnętrznych większość z nas myśli jedynie w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony przed potencjalnymi złodziejami. Rolety mają jednak znacznie szersze zastosowanie, a różne możliwości ich montażu sprawiają, że stają się coraz bardziej popularne.

Ochrona termiczna

Rolety pełnią ważną rolę w izolacji termicznej, która znacznie podnosi komfort życia mieszkańców domu czy mieszkania. Dzięki montażowi i zastosowaniu rolet, zimą zmniejszają się koszty ogrzewania, ponieważ budynek ma dodatkową osłonę zabezpieczającą przed utratą ciepła. Wg danych Centrum Badań i Rozwoju Drutex, współczynnik przenikania ciepła okna bez rolety wynosi 0,99 W/(m2K), natomiast parametr Uw tego samego okna z opuszczoną roletą spada do poziomu 0,75 W/(m2K)*.

Obniżenie kosztów ogrzewania

Rolety zewnętrzne stanowią doskonałą barierę chroniącą przez przedostaniem się zimna do pomieszczenia. Montując rolety ograniczamy wiec tym samym zużycie energii, którą wykorzystujemy do ogrzania mieszkania lub domu. W przestrzeni między szybą a roletą kumuluje się ciepłe powietrze, tworzące dodatkową warstwę zmniejszającą przenikanie zimna do wnętrza i ucieczkę ciepła na zewnątrz. Istotny wpływ na oszczędzanie energii i polepszenie właściwości termoizolacyjnych mają ponadto lamele wypełnione pianką poliuretanową.

Jakie rolety wybrać?

Warto zdecydować się na okna z roletą lub same rolety od sprawdzonego producenta, bo doświadczenie często idzie w parze z innowacyjnością i jakością produktów. Dzięki temu zainstalowane rolety posłużą nam przez długie lata.

W ofercie Drutex dostępne są systemy rolet zewnętrznych z PVC jak również aluminium, które można zainstalować zarówno w budynkach nowych, jak i tych istniejących. System nakładanych rolet z PVC jest zintegrowany z oknem i możliwy do zastosowania jedynie w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien. Bogata kolorystyka skrzynek i prowadnic wykonanych z PVC oraz aluminiowych pancerzy, jak również różnorodność napędów rolety i jej zabezpieczeń, spełniają wszelkie wymagania Klientów, umożliwiając dowolność aranżacji.

Z kolei system zewnętrznych rolet aluminiowych przeznaczony jest do montowania w budynkach już istniejących lub w trakcie budowy. Umieszcza się go w specjalnie ocieplonej skrzynce powyżej otworu okiennego, która dopasowana jest do wyglądu budynku. To w niej znajduje się ruchomy pancerz rolety, w całości wykonanej z aluminiowych profili wypełnionych pianką poliuretanową. Zarówno skrzynka, jak i roleta dostępne są w kilkuset odcieniach palety barw RAL.

„Nasze produkty odpowiadają wciąż rosnącym oczekiwaniom Klientów. Są nowoczesne, funkcjonalne i niezawodne. W ofercie posiadamy zarówno rolety z PVC jak i aluminiowe, które klient może dowolnie dobrać w zależności od swoich potrzeb. Przemyślana konstrukcja rolety została połączona z elegancką obudową i prowadnicą. Płaszcz rolety, który zbudowany jest z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową gwarantuje dodatkową izolację termiczną. Natomiast bogata kolorystyka pancerzy i lameli sprawia, że możemy dopasować nasz produkt do praktycznie każdego stylu budynku oraz koloru elewacji”- mówi Mirosław Furtan, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Rolety, a ochrona przed hałasem

Coraz częściej klienci decydują się na zakup rolet również ze względu na potrzebę zachowania prywatności i wyciszenie. Zastosowanie rolet istotnie zwiększa izolację akustyczną oddzielając od hałasów dobiegających z zewnątrz. Dzięki zamontowaniu rolet zewnętrznych na standardowych oknach PCV można wyciszyć pomieszczenie nawet o 4-5 dB. Rolety zewnętrzne posiadają także możliwość zamontowania moskitiery, zapewniając doskonałą i bardzo skuteczną ochronę przed owadami.

W ofercie Drutex istnieje możliwość wyposażenia rolet w system sterowania za pomocą pilota, tabletu lub smartfona, co zwiększa komfort użytkowania, nie tylko w trakcie naszej obecności w domu. Dzięki temu możemy dokładnie zaprogramować czas otwarcia i zamknięcia rolet oraz kontrolować ich położenie w danej chwili i z dowolnego miejsca. System można zintegrować także z innymi urządzeniami domowymi funkcjonującymi w ramach wybranej technologii, jak np. sterowanie ogrzewaniem.

*dla okna Iglo 5 o wym. 1500 na 1500 mm;

Zobacz także

Świąteczny blask: bożonarodzeniowa pielęgnacja okien
Świąteczny blask: bożonarodzeniowa pielęgnacja okien
Mroźna pora roku przynosi nie tylko zimową magię, ale także szczególne wyzwania dla naszych wnętrz. Okna, jako łącznik między światem wewnętrznym i zewnętrznym, odgrywają w tym kluczową rolę. 
Więcej
Siła połączenia: Dlaczego PVC i aluminium mogą być rozwiązaniem w przypadku okien
Siła połączenia: Dlaczego PVC i aluminium mogą być rozwiązaniem w przypadku okien
Budując dom, warto poszukać nieco bardziej opłacalnej alternatywy. Dobrą opcją są tutaj połączenia plastiku i aluminium.
Więcej
Jak wybrać najlepsze drzwi
Jak wybrać najlepsze drzwi
Drzwi wejściowe to nie tylko bardzo ważny element techniczny budynku, ale też wizytówka każdego domu. 
Więcej