Jak wybrać najlepsze drzwi

Drzwi wejściowe to nie tylko bardzo ważny element techniczny budynku, ale też wizytówka każdego domu. Muszą więc być nie tylko ładne, ale jednocześnie powinny spełniać także nasze oczekiwania w zakresie dźwiękoszczelności, energooszczędności i bezpieczeństwa.

Dobre drzwi wejściowe zapewniają prywatność i bezpieczeństwo oraz chronią przed warunkami zewnętrznymi, wilgocią, hałasem, wiatrem i innymi czynnikami mającymi wpływ na nasze codzienne życie. Drzwi wejściowe najczęściej wykonywane są z PVC, drewna lub aluminium. Oczywiście każdy z tych materiałów charakteryzują nieco inne właściwości.

Klasyka, czyli drewno

Dla zwolenników tradycyjnych drzwi wejściowych najbardziej odpowiednim materiałem do ich wykonania jest drewno. Wiele osób uważa ten materiał za klasyczny, wywołujący także nostalgiczne uczucia. Charakteryzują się doskonałymi parametrami w zakresie izolacyjności termicznej i akustycznej.

Drzwi drewniane mogą być wykonane w najróżniejszych wariantach kolorystycznych. Dodatkowo mogą być wyposażone w aluminiową listwę chroniącą przed promieniami UV i deszczówką, tak jak w przypadku systemu Softline 68 firmy Drutex.

Łatwość pielęgnacji, czyli PVC

Dla wielu klientów, drzwi nie tylko muszą doskonale wyglądać i charakteryzować się określonymi parametrami w zakresie energooszczędności czy izolacyjności akustycznej, ale muszą być również łatwe w utrzymaniu. Tutaj z pewnością dobrym rozwiązaniem będą drzwi z PVC. Woda dosłownie po nich spływa, a wszelkiego rodzaju zabrudzenia można zwykle usunąć za pomocą zwykłej szmatki i mydła.

Przy zakupie drzwi wejściowych z PVC należy spytać sprzedawcę w jaki rodzaj okuć są one wyposażone. Ma to znaczenie w kontekście zabezpieczenia naszego mieszkania lub domu przed włamaniem. Tak jest na przykład w przypadku drzwi  Iglo 5 i Iglo Energy firmy Drutex.

Nie do zdarcia, czyli aluminium

W ostatnich latach na popularności zyskują drzwi aluminiowe. Ten lekki materiał jest jednocześnie najtrwalszy i najbardziej wytrzymały. Jest niezwykle odporny na czynniki atmosferyczne, a ponadto zabrudzenia można bez trudu z (niego) nich usunąć. Technologia zastosowana w procesie nakładania powłok malarskich chroni przed korozją, zapewniając wieloletnią trwałość.

Ponieważ jednak aluminium jest dobrym przewodnikiem dźwięku i temperatury, takie drzwi powinny być wyposażone w specjalne wkładki i uszczelki. Dobrym przykładem optymalnie izolowanych drzwi aluminiowych są tutaj produkowane przez Drutex drzwi  w systemie MB-86SI. W skład tego systemu wchodzi przekładka termiczna wykonana z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, która nawet po latach użytkowania gwarantuje bardzo dobre parametry.

Podsumowując

Wybierając drzwi musimy dokonać wyboru dotyczącego materiału z jakiego mają być wykonane, funkcji jakie powinny spełniać, ich wyposażenia – w tym także w inteligentne systemy otwierania i zamykania za pomocą smartfonu czy tabletu,  no i oczywiście walorów estetycznych produktu. Zwróćmy też uwagę na doświadczenie producenta a także na posiadane przez oferowane przez niego drzwi certyfikaty i atesty. Dzięki temu zakupiony produkt będzie służył nam przez lata, spełniając jednocześnie nasze oczekiwania w zakresie jakości i komfortu użytkowania.

Zobacz także

Świąteczny blask: bożonarodzeniowa pielęgnacja okien
Świąteczny blask: bożonarodzeniowa pielęgnacja okien
Mroźna pora roku przynosi nie tylko zimową magię, ale także szczególne wyzwania dla naszych wnętrz. Okna, jako łącznik między światem wewnętrznym i zewnętrznym, odgrywają w tym kluczową rolę. 
Więcej
Siła połączenia: Dlaczego PVC i aluminium mogą być rozwiązaniem w przypadku okien
Siła połączenia: Dlaczego PVC i aluminium mogą być rozwiązaniem w przypadku okien
Budując dom, warto poszukać nieco bardziej opłacalnej alternatywy. Dobrą opcją są tutaj połączenia plastiku i aluminium.
Więcej
Męczy Cię hałas z ulicy lub podwórza? Pomocą może okazać się trafny wybór okien!
Męczy Cię hałas z ulicy lub podwórza? Pomocą może okazać się trafny wybór okien!
„Hałas zabija po cichu”
Więcej