23 / 04 / 2015

Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana BUDMIKA trwa!

W dniach 22-24 kwietnia na Politechnice Poznańskiej odbywa się II Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana Budmika 2015. DRUTEX, jako europejski lider w produkcji okien, został głównym partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.


To już druga edycja konferencji organizowanej na Politechnice Poznańskiej, której celem jest promocja tematyki dotyczącej szeroko rozumianego budownictwa i inżynierii środowiskowej.

W trakcie tych trzech kwietniowych dni stolica Wielkopolski staje się centrum akademickiej myśli inżynierskiej. O randze wydarzenia świadczy fakt, że Patronat Honorowy objął  Rektor Politechniki Poznańskiej -  prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowskioraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Budmika 2015to wydarzenie mające na celu zrzeszenie studentów i doktorantów budownictwa i inżynierii środowiska z całego kraju i popularyzowanie wśród nich działalności naukowej. Podczas pierwszej edycji konferencji, studenci z Koła Naukowego Studentów Budownictwa stworzyli wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza społeczności akademickiej. Odpowiadając na potrzeby studentów, Budmika stała się forum, gdzie najzdolniejsi mogli konkurować, poszerzać swoją wiedzę, dyskutować i nawiązywać wartościowe znajomości.

W tym roku Koło Naukowe Studentów Budownictwa postanowiło poszerzyć grono odbiorców o studentów inżynierii środowiska, aby bardziej kompleksowo zająć się tematami związanymi z budownictwem.  Do współorganizacji BUDMIKI 2015 zaproszono Koło Naukowe Inżynierii Środowiska działające przy Politechnice Poznańskiej, dzięki czemu program wydarzenia wzbogacił się np. o Dzień Budownictwa Pasywnego. Wydarzeniem  tego roku jest również debata JM Rektora Politechniki Poznańskiej z zaproszonymi gośćmi na temat między innymi adekwatności edukacji akademickiej do wymogów rynku pracy i tempa rozwoju przemysłu budowlanego.

„Z przyjemnością angażujemy się w inicjatywy, których odbiorcami są młodzi ludzie, studenci kierunków budowlanych, architektury czy pokrewnych dziedzin. To oni przecież w przyszłości będą decydować o kształcie i kierunkach rozwoju polskiego i światowego budownictwa. Promocja współpracy między uczelniami a biznesem jest zresztą również jednym z warunków szybszego wzrostu i innowacyjności gospodarki. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy i kompetencji studentów uczestniczących w tym wydarzeniu. To bardzo motywujące, bo napawa optymizmem, że budownictwo to dziedzina przyszłościowa, którą zajmują się ludzie kreatywni, pełni pomysłów i dobrej energii” – mówi Adam Leik, dyrektor marketingu DRUTEX S.A.

Wykład z zakresu marketingu oraz produkcji stolarki odbył się pierwszego dnia konferencji w Poznaniu. Obie prezentacje cieszyły się zainteresowaniem studentów, którzy chętnie zadawali  pytania i wzięli udział w konkursie przygotowanym przez firmę. Głównymi nagrodą była koszulka z podpisem Mistrza Świata i ambasadora marki DRUTEX, Philippa Lahma.

Zobacz także

Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Hospicjum Domowe w Bytowie działa od 10 lat, niosąc pomoc najciężej chorym.
Więcej
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej