05 / 05 / 2017

Drutex z wyróżnieniem za eksport i nominacją do nagrody Orła „Rzeczpospolitej”

W tegorocznym zestawieniu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita” prezentującym zestawienie czołowych polskich przedsiębiorstw, Drutex, wiodący europejski producent okien pionowych, jako jedyna firma z rankingu został wyróżniony w kategorii eksport za swój dynamiczny rozwój i działalność na rynkach zagranicznych. Jednocześnie Drutex znalazł się w wąskim gronie pięciu przedsiębiorstw nominowanych do prestiżowego tytułu Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”.

Lista 500 jest jedynym kompleksowym zestawieniem dokonań największych firm stanowiących wizytówkę polskiej gospodarki. Analiza szerokiego spektrum danych finansowych daje obraz ich rozwoju, kondycji oraz pozycji konkurencyjnej. Wyróżnienia w rankingu otrzymują przedstawiciele przedsiębiorstw, które w mijającym roku wyróżniały się ponadprzeciętnymi wynikami i dynamicznym rozwojem.

Drutex, po raz kolejny z rzędu, zanotował wzrost w prestiżowym zestawieniu najszybciej i najefektywniej rozwijających się firm z tzw. „Listy 500” obejmującej największe polskie przedsiębiorstwa. Spółka osiągnęła wysoką, aż 38 punktową, poprawę pozycji w porównaniu do roku poprzedniego i znalazła się na 363 miejscu.

Kapituła konkursu doceniła świetne wyniki i kondycję firmy i wyróżniła Drutex, jako jedyne przedsiębiorstwo z całej 500-setki zestawienia, w kategorii eksport, podkreślając tym samym dynamiczny rozwój i skuteczność firmy w budowaniu swoich przewag konkurencyjnych na globalnym rynku. Drutex jest wiodącym europejskim producentem okien pionowych, a eksport stanowi już 73% całkowitej wielkości sprzedaży. Firma eksportuje swoje produkty do większości krajów europejskich, ale również USA, Meksyku, Australii i na Bliski Wschód. Najważniejszymi rynkami zagranicznymi firmy są Niemcy, Francja i Włochy, gdzie Drutex od lat wzmacnia swoją pozycję i znajomość marki. Potwierdzeniem międzynarodowych sukcesów przedsiębiorstwa poza rosnącymi udziałami na poszczególnych rynkach zagranicznych, jest również coraz większa rozpoznawalność marki wyrażona cennymi nagrodami zdobytymi przez firmę za granicą.

„Przyznane nam prestiżowe wyróżnienie „Rzeczpospolitej” potwierdza konsekwencję  strategii umacniania naszej pozycji lidera na rynku stolarki okienno-drzwiowej. Najlepszym dowodem sukcesu firmy są wyniki osiągnięte przez nas w 2016 roku, które wyraźnie wskazują, że realizacja polityki opartej na inwestycjach, nowoczesnej technologii, kompleksowym portfolio i stabilności finansowej jest skutecznym i właściwym kierunkiem rozwoju. Spółka dynamicznie umacniania swoją pozycję rynkową w Polsce i za granicą zyskując uznanie w oczach klientów na całym świecie i promując polskie okna i drzwi za granicą jako wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie produkty. To nasz największy sukces” – mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A.

Istotnym wyróżnieniem w tegorocznym zestawieniu Listy 500 stanowi również nominacja Drutex-u do tytułu polskiego czempiona, czyli Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”. Firma znalazła się tym samym w wąskim gronie pięciu firm nominowanych do tego prestiżowego tytułu spośród wszystkich kilkuset przedsiębiorstw. Przyznawane od 2001 roku statuetki Orzeł „Rzeczpospolitej" otrzymują firmy na podstawie wskaźników, które określają efektywność firmy, jej stabilność oraz zdolność do rozwoju. Kapituła konkursowa wybiera firmy spośród przedsiębiorstw, które zostały sklasyfikowane przez „Rzeczpospolitą” w prestiżowym rankingu Listy 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw. Dzięki konsekwencji działania, ciągłym inwestycjom w potencjał produkcyjny, zaplecze naukowo-technologiczne, kapitał ludzki i innowacyjność produktów, Drutex od lat wzmacnia swoje miejsce wśród polskich liderów biznesu. Firma rokrocznie zwiększa dynamikę rozwoju, wielkość przychodów oraz poprawia wyniki finansowe, dzięki czemu potwierdza swoją siłę i stabilność na rynku, co jest istotnym atutem decydującym o rynkowym sukcesie Drutex-u w Polsce i za granicą.

Tegoroczna Lista 500 już po raz 19. przedstawiła zestawienie największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm.

Przyznanie nagród odbyło się 26 kwietnia w Warszawie.

Zobacz także

DRUTEX z nowościami na targach w stolicy mody
DRUTEX z nowościami na targach w stolicy mody
W dniach 15-18 listopada DRUTEX prezentował swoją ofertę na mediolańskich targach MADE EXPO 
Więcej
DRUTEX z dziewiątym tytułem Superbrands
DRUTEX z dziewiątym tytułem Superbrands
Superbrand to „marka, która osiągnęła najlepszą reputację w swojej dziedzinie”.
Więcej
DRUTEX z nowościami na targach w Bari
DRUTEX z nowościami na targach w Bari
Firma DRUTEX wzięła udział w jednych z największych targów budowlanych we Włoszech – SAIE, w Bari.
Więcej