08 / 03 / 2024

Krwiobus ponownie w DRUTEX

W piątek, 8 marca, DRUTEX, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku, po raz kolejny zorganizował akcję honorowego oddawania krwi na terenie firmy. Wzięło w niej udział około 50 pracowników, którzy oddali w sumie ponad 20 litrów krwi. Drużyna HDK w bytowskiej spółce liczy już kilkaset osób.

Włączając się w szczytną akcję propagowania HDK, DRUTEX po raz kolejny umożliwia pracownikom oddawanie krwi na miejscu, w mobilnym punkcie, tzw. krwiobusie. Podczas dotychczasowych sześciu, zainicjowanych w ubiegłym roku akcji, w sumie pracownicy bytowskiej firmy oddali  niemal 100 litrów krwi. Kolejne, najbliższe przyjazdy „krwiobusa”  zaplanowano na 12 kwietnia i 24 maja. 

- Zainteresowanie udziałem w akcji wśród naszej załogi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Stąd też decyzja o jej kontynuowaniu. DRUTEX od wielu lat jest zaangażowany w projekty CSR, ale w to szlachetne przedsięwzięcie włączają się bezpośrednio nasi pracownicy, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni - powiedział Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie DRUTEX.

Mobilny punkt poboru krwi podczas swoich wizyt rozpoczyna pracę o godzinie 10.00, a ostatnie osoby są zapisywane o 15.30. Wszystkim pracownikom, którzy zdecydują się na oddanie krwi wręczane są przez firmę vouchery zakupowe.

- Nasza współpraca z RCKiK im. Jana Pawła II w Słupsku rozpoczęła się już kilka lat temu, ale wcześniej sprowadzała się głównie do wspierania akcji promocyjnych. Teraz ma już inny wymiar. Jesteśmy bardzo dumni z naszych pracowników. Dziękuję im jednocześnie za wcześniejsze sugestie i podpowiedzi, które znacząco ułatwiają organizację tego przedsięwzięcia  – dodaje A. Leik.

Mobilny punkt poboru krwi w firmie DRUTEX stacjonuje podczas akcji na parkingu obok hali produkcyjnej nr 17 przy ul. Lęborskiej w Bytowie.

Zobacz także

DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX zaprezentował nowy system tarasowy – IGLO EDGE SLIDE
Więcej
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
Miesięcznik Forbes przygotował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest DRUTEX SA. 
Więcej
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Mieszko Mudło wygrał Golden Boy Trophy i zdobył trofeum im. Zenona Plecha. 
Więcej