29 / 06 / 2020

Drutex wśród „Najważniejszych firm dla Polski”

Drutex został laureatem prestiżowego rankingu dziennika Rzeczpospolita „Najważniejsze firmy dla Polski” w kategorii „Przedsiębiorstwo indywidualne”. Firmę wyróżniono dodatkowo za zaangażowanie w walkę z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19.

Ranking „Najważniejsze firmy dla Polski” jest odzwierciedleniem istotnych trendów we współczesnym biznesie. Oprócz twardych wskaźników ekonomicznych w tym zestawieniu brana jest pod uwagę rola, jaką odgrywa firma w rzeczywistości społecznej – od kwestii dotyczących podatków, poprzez poziom i formy zatrudnienia, działania na rzecz społeczności lokalnych po aktywności związane z ochroną klimatu.


Kapituła konkursu przy wyborze laureatów brała pod uwagę wskaźniki biznesowe i ekonomiczne, takie jak skala działania, wyniki finansowe, liczba zatrudnionych osób, zaangażowanie inwestycyjne w kraju, wielkość płaconych w Polsce podatków oraz inicjatywy podejmowane na rzecz środowiska i ochrony klimatu. Punktowane było także zaangażowanie społeczne oraz charytatywne, jak i działania na rzecz społeczności lokalnych. Kapituła doceniła również działania firmy na rzecz stworzenia i rozwijania silnej polskiej marki i produktów.


- Zaczynałem w 1985 roku, skromnie od jednego pracownika. Zawsze miałem jednak ambicje, aspiracje i marzenia, żeby stworzyć firmę silną i nowoczesną. Od początku tworzyłem jej zdrowe fundamenty i to się opłaciło. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu zbudowałem firmę, która jest dziś jednym z największych producentów okien, drzwi i rolet w Europie – mówi Leszek Gierszewski, twórca i prezes firmy Drutex. - Od zawsze działałem trochę na wskroś ekonomicznym teoriom i przyjętym zasadom biznesowym. Kondycja firmy i przyznane wyróżnienie potwierdzają, że takie działanie ma sens. Że trochę na prowadzeniu biznesu się znam. Chociaż zawsze powtarzam, że moja rola ogranicza się do powiedzenia „tak” lub „nie”. Drutex został wymyślony przeze mnie ponad trzy dekady temu, ale tworzą go wspólnie ze mną ludzie. Dziś ponad 3300 pracowników. To nieprzeciętni i zaangażowani fachowcy. Dzisiejsza pozycja rynkowa firmy to nasz wspólny sukces. Osiągnęliśmy ogromny międzynarodowy sukces, ale ja wciąż powtarzam, że najlepsze dopiero przed nami – dodaje Leszek Gierszewski.


Kapituła doceniła Drutex również za rozwój krajowy i globalny. Wysoko oceniono sieć dystrybucyjną, składającą się z ponad 4500 partnerów handlowych na całym świecie oraz zaangażowanie w eksport, który stanowi już 75 procent sprzedaży spółki. Bardzo istotnym kryterium była również skala ekspansji międzynarodowej i sukcesy odnoszone przez Drutex zagranicą. Ponadto pod uwagę wzięto też skalę inwestycji – tylko w 2019 roku spółka przeznaczyła na nie ponad 130 milionów złotych, uruchamiając m. in. jedną z najnowocześniejszych lakierni w Europie.


Kapituła dodatkowo wyróżniła Drutex za zaangażowanie w walkę z globalnym kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. Prezes Leszek Gierszewski zainaugurował ogólnopolską akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy” (jestesmyrazem.org/), przekazując szpitalom ponad trzy miliony złotych. Zaprosił też do współpracy inne firmy. Odzew był olbrzymi. Przyłączyło się kilkadziesiąt przedsiębiorstw, a wartość pomocy, jaka trafiła do szpitali i innych placówek przekroczyła już 50 milionów złotych.


- Pomagamy, bo tak trzeba. A działamy razem, bo tak można zrealizować większe projekty. Słowo solidarność w tych trudnych czasach nabrało nowego znaczenia - mówi Leszek Gierszewski, honorowy przewodniczący rady akcji.

Zobacz także

DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.
Więcej