Drutex produkuje przyłbice ochronne i pomaga kolejnemu szpitalowi
Drutex S.A. nie zwalnia tempa i kontynuuje wsparcie walki z koronawirusem. Po przekazaniu pomocy w wysokości 1,5 miliona złotych, bytowska spółka rozpoczęła produkcję profesjonalnego sprzętu ochronnego. Pierwsza partia przyłbic trafiła już do medyków z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Ze sprzętu korzystają również pracownicy firmy.
- Czas pandemii COVID-19 to dla nas wszystkich sprawdzian. Mamy świadomość ogromu wyzwań stojących przed całym społeczeństwem, a w szczególności personelem medycznym, który odgrywa kluczową rolę w walce z koronawirusem. - podkreśla Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A.
- Czujemy potrzebę i obowiązek niesienia pomocy. Chcemy być blisko lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych – prawdziwych bohaterów walki z koronawirusem. Doskonale zdajemy sobie sprawę z ogromnego zapotrzebowania na sprzęt ochronny, stąd decyzja o rozpoczęciu produkcji profesjonalnych przyłbic. Na ten moment planujemy produkcję kilkudziesięciu tysięcy sztuk. Wytwarzamy je na własnych, nowoczesnych maszynach, zgodnie z wytycznymi medyków. Tak, by jak najlepiej spełniały ich oczekiwania, Działamy i pomagamy dalej. To nie jest nasze ostatnie słowo – dodaje.
Produkcję przyłbic ochronnych Drutex uruchomił we współpracy ze swoimi partnerami - firmami Wadim-Plast, Alexander i Trefl.
To kolejna forma pomocy szpitalom ze strony bytowskiej spółki. W marcu Drutex przekazał specjalistyczny sprzęt i pieniądze na remont i doposażenie czterech pomorskich szpitali, inicjując akcję „Jesteśmy Razem. Pomagamy”. Dotychczas do przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą był Leszek Gierszewski, dołączyło kilkudziesięciu partnerów – firm z różnych branż - a łącznie pomoc osiągnęła wartość ponad 23 milionów złotych. Do szpitali trafia między innymi sprzęt medyczny i ochronny.
Więcej o akcji: https://jestesmyrazem.org/.
Drutex nie zapomina również o swoich pracownikach. Na czas epidemii wprowadzone zostały w spółce wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, pozwalające na zminimalizowanie ryzyka zakażenia, przy zachowaniu ciągłości procesów produkcyjnych i administracyjnych.