Akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” nagrodzona w programie „Dobroczyńca Roku”.

2020/09/10

Akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” to wspólne przedsięwzięcie polskiego biznesu, który zjednoczył siły w walce z pandemią COVID-19. Dotychczas w jej ramach przekazano pomoc o wartości ponad 50 milionów złotych. Inicjatorem był Leszek Gierszewski, prezes firmy Drutex – czołowego producenta okien i drzwi w Europie. Akcja została teraz uhonorowana w programie „Dobroczyńca Roku”. 

Wszystko zaczęło się w marcu tego roku od przekazania przez Drutex wsparcia finansowego pomorskim szpitalom i zaproszenia do współpracy innych firm. Odzew był natychmiastowy, a pomoc tak duża, że aby ją koordynować w skali całego kraju powstała Fundacja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Wartość dotychczas przekazanej pomocy przekroczyła już 50 milionów złotych.

XXIII Gala wręczenia tytułu „Dobroczyńca Roku” odbyła się 9 września w warszawskim Teatrze Syrena. W imieniu wszystkich firm zaangażowanych w akcję nagrodę odebrał Leszek Gierszewski, jej inicjator, a także Honorowy Przewodniczący Rady Akcji.

- Pomaganie to rzecz oczywista. Szczególnie teraz, w tych dziwnych i trudnych dla wszystkich czasach. Gdy tylko pojawił się koronawirus, finansowo wsparłem tych, którzy walczą z nim na pierwszej linii frontu. Zaprosiłem też do współpracy kolegów z innych firm, innych branż. Razem można bowiem zdziałać więcej – mówi Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex. – Odzew był natychmiastowy, ruszyła lawina. Prawdziwa lawina pomocy. Polski biznes w czasach próby pokazał swoją siłę. Bardzo się cieszę, że w dobie kryzysu udało nam się zjednoczyć dla wspólnego dobra. I za to wszystkim bardzo dziękuję. A my, jako Drutex, pomagaliśmy, pomagamy i będziemy pomagać. Bo tak po prostu trzeba.

“Dobroczyńca Roku" to największy program promujący dobroczynność i społeczne zaangażowanie firm w Polsce. Organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Od 1997 roku wyróżniane są firmy najbardziej aktywne społecznie. Program umożliwia organizacjom pozarządowym publiczne podziękowanie darczyńcom i partnerom biznesowym, inspiruje przedsiębiorców do podejmowania działalności społecznej oraz informuje o inicjatywach i programach społecznych realizowanych przez firmy. 

W tej edycji organizatorzy zdecydowali o przyznaniu dodatkowo sześciu wyróżnień specjalnych w kategorii „Społecznie zaangażowani w walce z epidemią COVID-19”. Jedno z nich otrzymała akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”.

 

O akcji

„Jesteśmy Razem. Pomagamy!” – to inicjatywa społeczna skupiająca przedsiębiorców, gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii COVID-19. Skupia podmioty prywatne, które w sposób materialny i niematerialny pomagają w walce z pandemią. W ramach akcji niezbędne wsparcie uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe. Inicjatorem akcji jest Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex SA. Akcja ma charakter otwarty i apolityczny. Jej siła tkwi we wspólnym działaniu. Dzięki integracji silnych i gotowych do pomocy organizacji akcja niesie realną, wymierną pomoc. Wspólne działania pomocowe umożliwiają dotarcie do większej liczby donatorów i potrzebujących. https://jestesmyrazem.org/

Leszek Gierszewski, Honorowy Przewodniczący Rady Akcji: Wiele firm, państwowych i prywatnych, pomaga. Robi to na wiele sposobów. Nasza akcja to forma wspólnego działania tych podmiotów. Wspólnie można realizować większe projekty. Zresztą jak nie teraz, to kiedy? To jest właśnie ten czas! Słowo „solidarność” nabrało w tych czasach nowego znaczenia.

Drutex SA Partnerem Logistycznym kolarskiego Pucharu Narodów
Prezes Drutexu Honorowym Obywatelem Bytowa

Zobacz także

DRUTEX na targach w Las Vegas
Na przełomie stycznia i lutego DRUTEX zaprezentuje swoją ofertę na targach NAHB International Builders Show w Las Vegas. Stany Zjednoczone to dla firmy bardzo ważny rynek.
DRUTEX partnerem najważniejszych sportowych podsumowań roku
DRUTEX został partnerem dwóch ważnych sportowych podsumowań mijającego roku - Gali Mistrzów Sportu, czyli finału 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku oraz Gali Tygodnika "Piłka Nożna"
DRUTEX kibicuje najlepszym
Zostaliśmy jednym z partnerów transmisji z Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które 20 listopada rozpoczęły się w Katarze.