Aktualności

Drutex z tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki

2018/09/19

Drutex po raz kolejny został nagrodzony tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w konkursie organizowanym przez Business Centre Club. W tegorocznej edycji firma otrzymała wyróżnienie w kategorii Eksporter.

Organizowany przez Business Centre Club, pod honorowym patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli, konkurs „Ambasador Polskiej Gospodarki” ma za zadanie zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Firma Drutex została wyróżniona za sukcesy i dynamiczny rozwój na rynkach zagranicznych oraz promocję Polski za granicą. Przedsiębiorstwo od lat konsekwentnie poszerza swój zasięg działania i umacnia udział w międzynarodowym rynku stolarki. Dzięki bogatej ofercie produktowej dopasowanej do specyfiki poszczególnych rynków międzynarodowych, Drutex rokrocznie notuje dwucyfrową dynamikę wielkości sprzedaży i zyskuje zaufanie coraz większego grona partnerów handlowych. Dziś z firmą współpracuje już ponad 4000 przedsiębiorstw na całym świecie, a Drutex może pochwalić się wieloma prestiżowymi projektami, jak chociażby wyposażenie w stolarkę fabryki Lego w Meksyku, czy amerykańskich hoteli Marriott, Hilton czy Holiday Inn.

- Cieszymy się, że Drutex po raz kolejny zyskał uznanie w tak prestiżowym konkursie. Tym razem zostaliśmy dostrzeżeni w kategorii „Eksporter”, co jest potwierdzeniem świetnych wyników i znakomitej kondycji firmy, a także dynamicznego rozwoju i skuteczności działania na globalnym rynku stolarki okienno-drzwiowej. Wyniki osiągane przez naszą firmę wyraźnie wskazują, że realizacja polityki opartej na inwestycjach, nowoczesnej technologii, kompleksowym portfolio i stabilności finansowej jest skutecznym i właściwym kierunkiem rozwoju. Rozwijamy się bardzo szybko, ale jednocześnie jesteśmy zdrową spółką z silnym kapitałem i zapleczem know-how – powiedział Adam Leik, dyrektor marketingu Drutex.

Drutex jest wiodącym producentem okien pionowych w Europie, a eksport stanowi już 73% całkowitej wielkości sprzedaży. Dziś firma sprzedaje swoje produkty do większości krajów europejskich, ale także do USA, Meksyku, Australii czy na Bliski Wschód. Najważniejszymi rynkami zagranicznymi firmy są od lat Niemcy, Francja i Włochy, gdzie Drutex od lat wzmacnia swoją pozycję i znajomość marki oraz zdobywając wiele prestiżowych nagród.

Wręczenie nagród w konkursie „Ambasadora Polskiej Gospodarki” odbyło się 18 września 2018 roku w siedzibie BCC w Warszawie.

Firma Drutex została sponsorem transmisji telewizyjnych meczów Reprezentacji Polski w Lidze Narodów.
Drutex na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Zdjęcia

Zobacz także

Drutex wśród największych pomorskich firm
Dziennik Bałtycki po raz kolejny zaprezentował ranking 100 największych firm z Pomorza. 
Drutex na Polskiej Wystawie Gospodarczej
28 września na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zainaugurowana została Polska Wystawa Gospodarcza ...
Firma Drutex została sponsorem transmisji telewizyjnych meczów Reprezentacji Polski w Lidze Narodów.
Ośmiosekundowy kontekstowy spot sponsorski będzie emitowany podczas najbliższych czterech spotkań Reprezentacji Polski z Reprezentacją Włoch oraz Portugalii.