20 / 05 / 2024

DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE

DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. Tym samym po raz kolejny wyznaczył kierunek rozwoju stolarki okiennej.

Targi EDILEXPO ROMA 2024 odbyły się we Włoszech w dniach 15 - 19 maja br. Wydarzenie przyciągnęło wystawców z kilkudziesięciu krajów. Stoisko DRUTEXu cieszyło się dużą frekwencją nie tylko dzięki wyszukanemu designowi, ale przede wszystkim za sprawą światowej premiery nowej generacji okien z serii IGLO.

- Na miejsce światowej premiery nowej generacji energooszczędnych okien IGLO EDGE wybraliśmy Rzym. Podczas prac projektowych i produkcyjnych wykorzystaliśmy najnowsze dostępne technologie oraz nasze ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji stolarki okienno-drzwiowej. Dzięki temu stworzyliśmy unikalne okno oferujące wysublimowany, elegancki design, doskonałe parametry izolacji cieplnej oraz niezwykle długą żywotność - mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

Podczas premiery IGLO EDGE zostały przedstawione m.in. jego unikalne walory, w tym rewelacyjne parametry izolacji cieplnej na poziomie Uw = 0,66 W(m2K). Współczynnik Uw dotyczy okna o wymiarach 1230x1480 mm, z zastosowanym pakietem szybowym o Ug = 0,4 W(m2K). Natomiast sam profil IGLO EDGE jest klasy A, wykonany tylko i wyłącznie z materiału pierwotnego. Jak podaje DRUTEX, w celu zapewnienia niezwykle wysokich parametrów statyki, w jego ramie zastosowano 2 mm pełne zbrojenie ze stali. Z kolei w skrzydle okna umieszczono specjalnie giętą stal, również o grubości 2 mm.

Producent z północnej Polski poinformował, że termin realizacji wraz z dostawą na terenie Europy na nowe okna z serii IGLO EDGE wynosi 7 dni – czyli dokładnie tak jak w przypadku pozostałej stolarki PVC .

- Już podczas trwania włoskich targów otrzymaliśmy wiele słów uznania i gratulacji z różnych stron świata dotyczących naszego nowego produktu. IGLO EDGE, to okno, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących stolarki o minimalistycznych kształtach, eleganckiej konstrukcji, a przy tym wyróżniającej się wzorowymi parametrami izolacji cieplnej oraz wysoką statyką pozwalającą na wykonywanie dużych gabarytów  - dodaje Paweł Jereczek.

Na stoisku DRUTEXu o powierzchni 150 m2, poza premierowym oknem IGLO EDGE, odwiedzający mogli zobaczyć szerokie portfolio produktów, m.in.: okna PVC - IGLO ENERGY CLASSIC oraz IGLO 5, hybrydę PVC i aluminium - IGLO ENERGY ALUCOVER, systemy tarasowe takie jak IGLO-HS, rolety i żaluzje fasadowe, pergolę oraz inteligentną automatykę typu Smart Home.

DRUTEX nie zwalnia tempa i już w dniach 23-25 maja weźmie udział w targach Construmat w słonecznej Barcelonie. 

Zobacz także

Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Auto w darze dla Hospicjum Domowego
Hospicjum Domowe w Bytowie działa od 10 lat, niosąc pomoc najciężej chorym.
Więcej
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.
Więcej