DRUTEX URUCHOMIŁ II ETAP EUROPEJSKIEGO CENTRUM STOLARKI!

2016/07/11

DRUTEX zakończył inwestycję związaną z budową drugiego etapu Europejskiego Centrum Stolarki. W drugiej części hali produkcyjnej o powierzchni ponad 25 000 mkw. powstanie kilkaset nowych miejsc pracy a potencjał produkcyjny zwiększy się docelowo do 7 tys. okien na dobę. Inwestycja pozwoli na dalszą automatyzację i optymalizację działań.

Zakończona inwestycja jest II częścią olbrzymiej hali produkcyjnej wybudowanej w ramach Europejskiego Centrum Stolarki. Pierwsza część, która powstała w 2014 roku wraz z częścią produkcyjną i biurową ma powierzchnię ponad 30 000 m2. Obecnie wytwarzane są tam systemy okienno-drzwiowe z PVC, własne szyby zespolone oraz szkło hartowane.

W oddanej do użytku II części hali produkcyjnej o wymiarach 120 m x  194 m, obecnie montowane są nowoczesne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC oraz linie do wytwarzania szyb zespolonych.

Znajduje się tam również własne laboratorium badawcze służące do testowania jakości stolarki, wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt. Z kolei na piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe, sale szkoleniowe i konferencyjne oraz firmowy show room.

Drugi etap budowy Europejskiego Centrum Stolarki stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy, jako że oferuje nam dodatkowe możliwości produkcyjne, zarówno w aspekcie zwiększania potencjału jak i rozbudowy naszego portfolio produktowego. Innowacyjna, dostosowana do potrzeb produkcyjnych przestrzeń, uzupełniona o zaplecze socjalne, z pewnością w dużym stopniu usprawni wszystkie procesy, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne w firmie. To krok w kierunku większej optymalizacji naszych działań oraz zwiększania wydajności. Nowa część hali z pewnością nie jest ostatnią naszą inwestycją tego typu. Już dziś wiemy, że to wciąż za mało i dlatego planujemy dalszą rozbudowę fabryki. Tym bardziej, że wyniki sprzedażowe w kraju jak i zagranicą motywują nas do kolejnych inwestycji i nie pozwalają osiąść na laurach – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Europejskie Centrum Stolarki rozciąga się łącznie na powierzchni ponad 91 000 mkw. Na terenie firmy wytwarzane są poza stolarką z PVC również okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe oraz rolety, profile PVC i szyby zespolone. Duży potencjał produkcyjny w połączeniu z szybkością działania i 7-dniową dostawą stolarki w całej Europie czyni firmę wiodącym graczem w Europie. Innowacje i inwestycje, które tylko w ciągu ostatnich trzech lat przekroczyły 220 mln zł, pozwalają na dynamiczny wzrost wielkości sprzedaży. Tylko zeszły rok Drutex zamknął z przychodami na poziomie ponad 620 mln zł i ponad 19% wzrostem wielkości sprzedaży.

DRUTEX PARTNEREM LETNIEGO KUBA CUP ORGANIZOWANEGO PRZEZ JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO
INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA W PRODUKTACH FIRMY DRUTEX

Zobacz także

Drutex wśród „Najważniejszych firm dla Polski”
Drutex został laureatem prestiżowego rankingu dziennika Rzeczpospolita „Najważniejsze firmy dla Polski” w kategorii „Przedsiębiorstwo indywidualne”.
DRUTEX Sponsorem Oficjalnym Tour de Pologne
Tour de Pologne UCI World Tour pozyskał nowego Sponsora Oficjalnego.
Drutex zwiększa zatrudnienie. Firma szuka kilkuset pracowników.
Bytowski Drutex, obecnie planuje zatrudnienie nawet 400 osób.