DRUTEX ponownie Sponsorem Oficjalnym Tour de Pologne

2022/04/05

Drutex, jeden z największych producentów okien, drzwi i rolet w Europie, już po raz trzeci z rzędu, został partnerem Tour de Pologne UCI World Tour. Na tegoroczny wyścig pojedzie ponad 40 pojazdów z floty Drutex, zapewniając logistykę pomiędzy poszczególnymi etapami imprezy.

Drutex nieprzerwanie od 2020 roku kontynuuje współpracę z Tour de Pologne. W tegorocznej edycji największego wyścigu kolarskiego w Polsce Drutex został Oficjalnym Sponsorem, Partnerem Logistycznym oraz Sponsorem Klasyfikacji „Zwycięzca Etapu” Tour de Pologne.

Kilkadziesiąt samochodów z floty liczącej ponad 500 pojazdów będzie realizowało transport pomiędzy kolejnymi miastami – gospodarzami poszczególnych etapów.

Pojazdy Drutex, dostarczając Klientom nasze okna, drzwi i rolety, nieprzerwanie krążą po Europie pokonując przy tym miliony kilometrów. Doświadczona załoga, sprawna organizacja i nowoczesna flota transportowa pozwalają na oferowanie klientom nawet 7-dniowych terminów realizacji zamówień wraz z dostawą w całej Europie. Świetna logistyka i szybkość działania zawsze była i jest naszą mocną stroną, którą w tym roku po raz kolejny wykorzystamy, dodatkowo wspierając jedną z największych imprez sportowych w Polsce, wyścig Tour de Pologne– mówi Paweł Grzonka, dyrektor marketingu w firmie Drutex.

Tour de Pologne zaliczany jest do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Ten prestiżowy tour transmitowany jest do blisko 120 krajów na świecie. Przez wielu specjalistów TdP uważany jest jako jeden z najlepiej zorganizowanych wyścigów kolarskich globu. Od lat impreza przyciąga największe sławy peletonu i elitarne grupy zawodowe, dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji wszystkim kibicom.

- To kolejny rok, w którym możemy liczyć na Drutex i jestem z tego dumny, że wielka polska firma jest w rodzinie Tour de Pologne. Podkreślam słowo „rodzinie”, bo nasi partnerzy to więcej niż sponsorzy. Znamy się i wiemy, że możemy na siebie liczyć, a to wartość nie do przecenienia. Razem tworzymy największe coroczne wydarzenie sportowe w naszej części Europy. W tym roku absolutnie szczególne, bo przeprowadzimy „Wyścig dla pokoju”, aby podkreślić, że sport łączy i przynosi pozytywne wartości. Tour de Pologne to część elitarnego cyklu UCI World Tour, który zrzesza największe kolarskie wyścigi świata, co oznacza, że w naszym kraju pojawią się kolarze największych ekip świata. Dziękuję więc raz jeszcze firmie Drutex, która w naszym narodowym wyścigu jest Partnerem Logistycznym oraz Sponsorem klasyfikacji „Zwycięzca Etapu”. To wsparcie i zaangażowanie w tym niezwykłym projekcie jest dla nas bardzo ważne – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W tym roku kolarskie święto odbędzie się w daniach 30 lipca – 5 sierpnia. Start wyścigu odbędzie się w Kielcach, a zakończenie wyścigu w Krakowie.

DRUTEX nie zwalnia tempa
DRUTEX partnerem Gali Sportu

Zobacz także

DRUTEX “Gwiazdą Buildera”
Właśnie otrzymaliśmy kolejną nagrodę. Tym razem przypadł nam zaszczytny tytuł „Gwiazdy Rankingu Buildera” w kategorii "Największe przychody w województwie pomorskim" wśród firm produkujących materiały budowlane i wykończeniowe.
DRUTEX wśród najsilniejszych polskich marek
DRUTEX – jeden z europejskich liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej - to jedna z najsilniejszych polskich marek, firma o zasięgu globalnym, wizytówka polskiej przedsiębiorczości. Potwierdzają to m.in. kolejne tytuły Superbrands. DRUTEX ma ich już osiem.
Święto kolarzy amatorów z udziałem firmy DRUTEX
W przedostatni weekend września Bytów przez jeden dzień był stolicą amatorskiego kolarstwa, a to wszystko za sprawą wyścigu ORLEN Lang Team Race, którego partnerem był DRUTEX S.A.