13 / 06 / 2024

Auto w darze dla Hospicjum Domowego

Hospicjum Domowe w Bytowie działa od 10 lat, niosąc pomoc najciężej chorym. 13 czerwca od firmy DRUTEX otrzymało nowoczesny samochód, ułatwiający świadczenie opieki bezpośrednio w domach pacjentów. To kolejne wsparcie bytowskiej spółki skierowane do placówek służby zdrowia.

Samochód przekazali Leszek Gierszewski, twórca i prezes firmy DRUTEX oraz wiceprezes Kamila Gierszewska.

- To niesamowity, wielki gest dobra i miłości ze strony Państwa Gierszewskich. Ze wsparciem takich osób, pomaganie ciężko chorym, które jest misją naszego hospicjum, staje się zdecydowanie łatwiejsze i jeszcze bardziej skuteczne. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni - powiedział Paweł Wichłacz, który prowadzi Hospicjum Domowe w Bytowie. 

DRUTEX od lat wspiera ochronę zdrowia, nie tylko na Pomorzu, ale w całym kraju. Wielkim echem w czasie pandemii COVID-19 odbiła się zainicjowana przez Leszka Gierszewskiego, założyciela i prezesa Drutex SA, wspólna akcja polskiego biznesu „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Do polskich szpitali trafiła wówczas pomoc o wartości ponad 50 milionów złotych. Sam DRUTEX przekazał ponad cztery miliony złotych.

W tym roku bytowska spółka wsparła również po raz kolejny szpital w Kościerzynie, przekazując tym razem środki na doposażenie w nowoczesny sprzęt Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Zakupiony został mobilny zestaw do wykonywania operacji artroskopowych. 

- Współpraca z firmą DRUTEX jest dla nas niezwykle cenna, a ich zaangażowanie w poprawę warunków leczenia pacjentów nie tylko w regionie pomorskim, ale i w skali całego kraju jest godne podziwu - podkreśliła Marzena Mrozek, prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

W ostatnich tygodniach DRUTEX sfinansował także remont Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Wnętrza zyskały nowy blask, co nie tylko poprawia komfort pracy personelu, ale przyspiesza powrót do zdrowia małych, dzielnych pacjentów.

- Pomaganie jest w DNA naszej firmy, a wspieranie m. in. placówek służby zdrowia jest dla nas czymś naturalnym. Zdajemy sobie sprawę z ich znaczenia dla zdrowia mieszkańców naszego regionu i kraju, ale jednocześnie z ich ogromnych potrzeb. Dlatego też od wielu lat pomagamy w ich wyposażaniu i podnoszeniu standardów leczenia – mówi Adam Leik, dyrektor HR w firmie DRUTEX.

Te i wiele innych przedsięwzięć z zakresu CSR realizowanych przez DRUTEX SA sprawiły, że Leszek Gierszewski, założyciel i prezes firmy DRUTEX w 2020 roku został Filantropem Roku według Forbesa. „Leszek Gierszewski, twórca i prezes firmy, daje przykład tego, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu” - podano w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia.

Zobacz także

DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX zaprezentował nowy system tarasowy – IGLO EDGE SLIDE
Więcej
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
Miesięcznik Forbes przygotował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest DRUTEX SA. 
Więcej
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Mieszko Mudło wygrał Golden Boy Trophy i zdobył trofeum im. Zenona Plecha. 
Więcej