Drutex angażuje się w inicjatywy na rzecz dzieci

2017/06/05

W niedzilę 11 czerwca odbędą się w Słupsku dwie wyjątkowe imprezy skierowane do najmłodszych, a mianowicie Dziecięce Wyścigi Kolarskie oraz Dziecięcy Pchli Targ. Oba wydarzenia organizowane są w ramach szeroko pojętej edukacji oraz wspierania rozwoju dzieci. Partnerem głównym tych inicjatyw jest wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, firma Drutex, która od lat promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, sportu i kultury.

Dziecięce Wyścigi Kolarskie „Głosu Pomorza”, odbędą się już po raz 4. na stadionie 650-lecia w Słupsku i co roku przyciągają całe rodziny, które kibicują swoim pociechom. Na start zapraszane są dzieci urodzone w latach 2007-2014, a małe kolarki i kolarze jeżdżą na dystansach dostosowanych do ich wieku: 3- i 4-latki na 40 metrów, 5- i 6-latki na 60 metrów, 7- i 8-latki na 80 metrów, a 9- i 10-latki na 100 metrów. Dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali niespodzianki na mecie, a pierwsze trójki w każdym wyścigu staną na podium i otrzymają nagrody specjalne. Dziecięce Wyścigi Kolarskie to nie tylko świetna forma promocji zdrowego trybu życia i sportu wśród najmłodszych, ale również doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu w ramach rodzinnego pikniku. Na maluchów czekają m.in. strefa rozrywki z dmuchańcami i zabawami organizowanymi przez animatorki.

Aktywnie uczestnictwo w wydarzeniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu stanowią też bodziec do regularnego wspierania inicjatyw organizowanych przez Fundację Kiwanis Klub Słupia.

„W tym roku po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję organizowaną przez Fundację Kiwanis, której celem jest aktywne wspieranie dzieci w rozwoju ich umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i szacunku do pracy. Dziecięcy Pchli Targ to idealny sposób, by nauczyć najmłodszych zasad inteligentnego gospodarowania przy jednoczesnej dobrej zabawie i miłej rodzinnej atmosferze. Jesteśmy fanami wszelkich inicjatyw, które nakierowane są na promowanie edukacji, w tym wśród najmłodszych. Cieszy fakt, że z roku na rok obserwujemy coraz większe zaangażowanie maluchów, które ochoczo przystępują do akcji” – mówi Adam Leik, dyrektor marketingu Drutex.

Stowarzyszenie Kiwanis Klub Słupia projekt pt.: "Dziecięcy Pchli Targ" realizuje od 2005 r. Tradycyjnie impreza odbywa się na Rynku Rybackim przy Muzeum w Słupsku. Projekt adresowany jest dla dzieci w wieku do 12-tu lat. Dzieci i młodzież biorące udział w tym przedsięwzięciu mogą sprzedać swoje np. pluszaki, książki, płyty, zabawki itp. rzeczy, które już nie są przez nie wykorzystywane. Organizatorzy imprezy gwarantują również świetną oprawę wydarzenia. Na scenie Rynku Rybackiego odbywają się występy dzieci i młodzieży skupionej wokół słupskich ośrodków kultury. Dochód z przeprowadzanych licytacji przeznaczany jest na rzecz dzieci.

 

Wszystkich najmłodszych wraz z rodzinami zapraszamy do wzięcia udziału zarówno w Dziecięcych Wyścigach Kolarskich jak i Pchlim Targu i życzymy udanej zabawy.

Drutex w gronie 50. najdynamiczniej rozwijających się polskich firm
Drutex w gronie najlepszych firm budowlanych w Polsce!

Zobacz także

Prezes Drutexu Honorowym Obywatelem Bytowa
Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex został Honorowym Obywatelem Bytowa
Akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” nagrodzona w programie „Dobroczyńca Roku”.
Akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” to wspólne przedsięwzięcie polskiego biznesu, który zjednoczył siły w walce z pandemią COVID-19.
Drutex SA Partnerem Logistycznym kolarskiego Pucharu Narodów
Drutex, już po raz kolejny w tym roku zaangażował się w międzynarodowe zawody sportowe organizowane pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej – UCI.