21 / 02 / 2025

Tomasz Szymański dyrektorem marketingu w Drutex SA

Od lutego 2025 r. stanowisko dyrektora marketingu Drutex SA objął Tomasz Szymański. Będzie odpowiedzialny za rozwój i realizację strategii marketingowej i trade-marketingowej marki oraz działania budujące jej globalną rozpoznawalność, w tym projekty sponsoringowe. 

Tomasz Szymański, to osoba od lat znana w świecie marketingu. Ma ponad 20-letnie doświadczenie nie tylko w tej branży, ale także sprzedaży (B2B, B2C i e-commerce) oraz w rozwoju i zarządzaniu biznesem. Prowadził z sukcesem m.in. firmy zajmujące się rozwiązaniami IT i transformacją cyfrową.

- Zarządzanie marketingiem w Drutex SA, firmie o ugruntowanej i silnej pozycji w Europie oraz na świecie, to z pewnością ogromne wyzwanie, ale jednocześnie nobilitacja i możliwość bezpośredniego udziału w realizacji międzynarodowych, szeroko zakrojonych, ambitnych projektów ukierunkowanych na zwiększanie globalnej rozpoznawalności i przewag konkurencyjnych marki – mówi Tomasz Szymański. - Firma, kojarzona z największymi w Polsce i jednymi z największych w Europie kampaniami marketingowymi i sponsoringowymi, od kilkunastu lat z sukcesem podbija kolejne zagraniczne rynki. W planach są następne, nie mniej ambitne projekty. Jednocześnie, wykorzystując moje dotychczasowe doświadczenia, szczególną uwagę będę przykładał do transformacji cyfrowej oraz wykorzystywania najnowszych rozwiązań w budowaniu trwałej przewagi konkurencyjnej. Cieszę się z możliwości współpracy ze wspaniałymi ludźmi, którzy tworzą tak wyjątkową firmę – dodaje T. Szymański. 

Drutex SA posiada sieć sprzedaży składającą się z kilku tysięcy partnerów handlowych w 40 krajach na całym świecie. Jest prekursorem wielu działań, nie tylko na rynku stolarki okiennej, co przyczynia się do zachowania statusu championa w swojej branży. Spółka zyskała międzynarodową rozpoznawalność dzięki m.in. międzynarodowej kampanii „Okna Drutex – Wybór Mistrzów”, w której jej ambasadorami byli Jakub Błaszczykowski, Philipp Lahm i Andrea Pirlo. Poza tym od lat jest Oficjalnym Sponsorem i Partnerem Logistycznym Tour de Pologne, wyścigu z cyklu UCI World Tour. W ub. roku została także Oficjalnym Partnerem Interu Mediolan oraz zainicjowała współpracę z Juventusem Turyn, Cagliari i Palermo. Do tego w 2024 roku Drutex ponownie został sponsorem Orlen Oil Motor Lublin, najlepszej drużyny żużlowej w Polsce i jednej z najlepszych na świecie.

Zobacz także

V Studencka Konferencja „Okno na Budownictwo” już za nami!
V Studencka Konferencja „Okno na Budownictwo” już za nami!
V Studencka Konferencja „Okno na Budownictwo” już za nami W dniach 16–17 maja 2025 roku, w Europejskim Centrum Stolarki firmy DRUTEX S.A. w Bytowie, odbyła się piąta edycja Studenckiej Konferencji „Okno na Budownictwo”.  
Więcej
V Studencka Konferencja „Okno na Budownictwo”
V Studencka Konferencja „Okno na Budownictwo”
W dniach 16–17 maja 2025 roku w naszej firmie odbędzie się V Studencka Konferencja „Okno na Budownictwo”
Więcej
Drutex wystartował z Mistrzem Polski w nowym sezonie najlepszej ligi świata
Drutex wystartował z Mistrzem Polski w nowym sezonie najlepszej ligi świata
Drutex ponownie został sponsorem VIP drużyny Orlen Oil Motor Lublin, jednego ze światowych championów speedwaya. Firma z Bytowa już trzeci rok z rzędu wchodzi wspólnie z aktualnym Mistrzem Polski w nowy sezon najlepszej żużlowej ligi świata - PGE Ekstraligi.
Więcej