19 / 10 / 2016

DWA LATA ISTNIENIA EUROPEJSKIEGO CENTRUM STOLARKI

W październiku 2016 r. minęło dwa lata odkąd DRUTEX uruchomił Europejskie Centrum Stolarki (w skrócie ECS), czyli nowoczesny obiekt produkcyjny, stanowiący największą dotychczas inwestycję w ponad trzydziestoletniej historii przedsiębiorstwa. Wiosną tego roku z powodzeniem ukończono drugi etap inwestycji. Łączna powierzchnia produkcyjna przedsiębiorstwa wynosi obecnie 95 000 m2, i wkrótce będzie można na niej wyprodukować do 7000 okien dziennie.

Kompleks produkcyjno-biurowy powstawał w dwóch etapach. Pierwszą halę o powierzchni ok. 30 000 m2 DRUTEX oddał do użytku w październiku 2014 r. W drugim kwartale bieżącego roku przedsiębiorstwo uruchomiło produkcję w drugiej hali, imponującym obiekcie o długości 194 m i szerokości 120 m. Kompleks wyposażono w nowoczesny park maszynowy do produkcji okien i drzwi, linie produkcyjne do wytwarzania szyb zespolonych, a także hartownię szkła. Należy przy tym podkreślić, że DRUTEX nie tylko korzysta z maszyn renomowanych światowych marek, ale i stale opracowuje własne rozwiązania technologiczne, tworzy własne maszyny i urządzenia do produkcji pozwalające na jeszcze większą optymalizację działań i dostosowanie ich do potrzeb  wymagań nowoczesnych produktów.

Poza stolarką z PVC, DRUTEX produkuje również okna, drzwi i fasady z aluminium, drewna oraz systemy drewniano-aluminiowe. Ponadto,  przedsiębiorstwo w tym roku opracowało własną koncepcję systemów roletowych z PVC i aluminium. Dzięki temu firma zamierza znacznie zwiększyć moce produkcyjne w zakresie rolet z 5000 rolet miesięcznie do 1000 rolet dziennie. W odpowiedzi na rosnące wymagania globalnego rynku oraz w trosce o najwyższą jakość produkowanej stolarki i możliwość jej kontroli na każdym etapie produkcji, producent okien stworzył własne laboratorium badawcze oraz laboratorium kontroli jakości, które dzięki nowoczesnym metodom gwarantują najwyższą jakość wszystkich kategorii produktów. Testy i badania obejmują zarówno etap produkcji profili PVC jak również gotowych produktów, a laboratoria wyposażone są w zaawansowanych technologicznie sprzęt, podobny do tego, którym dysponuje jedno z najważniejszych europejskich instytucji badawczych, IFT Rosenheim. Organizacja i testowanie okien odbywa się zresztą pod auspicjami niemieckiego Instytutu.

„Europejskie Centrum Stolarki to kamień milowy w historii naszego przedsiębiorstwa. Stanowi ono istotny zastrzyk mocy produkcyjnych dla naszej firmy, co w obliczu rosnącego zainteresowania naszymi produktami na rynku globalnym pozwala nam na dynamiczny rozwój i zwiększanie ekspansji zagranicznej. Popyt na nasze produkty na rynkach światowych dowodzi, że dla firmy inwestycja była właściwym krokiem i istotną decyzją strategiczną na drodze dalszego rozwoju. Dzięki nowe powierzchni produkcyjnej znacznie zwiększyły się nasze możliwości produkcyjne w zakresie dotychczasowej oferty, jak również dalszego poszerzania asortymentu. A pomysłów nam nie brakuje. Już dziś wiemy, że nowo wybudowana powierzchnia produkcyjna naszego przedsiębiorstwa to wciąż za mało. Obecnie planujemy już kolejne etapy rozwoju tak, by móc sprostać stale rosnącemu popytowi na nasze produkty w kraju  i za granicą. ” – w ten sposób Mirosław Furtan, Dyrektor Generalny firmy DRUTEX, podsumowuje dwa lata istnienia Europejskiego Centrum Stolarki.

Dynamiczny rozwój producenta okien dowodzi, że ponad 200 mln złotych zainwestowanych w ostatnich trzech latach zostało dobrze ulokowane. Miniony rok  DRUTEX zamknął rekordowymi przychodami na poziomie ponad 620 mln zł, co stanowi 19% dynamikę sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Tylko w zakresie sprzedaży zagranicznej firma odnotowała wzrost o 26% w porównaniu z rokiem 2014. Do najważniejszych rynków eksportowych zaliczają się niezmiennie Niemcy, Włochy, Francja i USA.

Zobacz także

DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX w Hiszpanii zaprezentował IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów Construmat w Barcelonie, po raz pierwszy na rynku hiszpańskim, zaprezentował okno nowej generacji - IGLO EDGE.
Więcej
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE
DRUTEX podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. 
Więcej
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE
Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.
Więcej