09 / 02 / 2017

Drutex z wyróżnieniami: Budowlana Firma Roku i Osobowość Branży

Podczas 14. Edycji Gali Builder Awards nagrodzono firmy i osoby wyróżniające się na rynku budowlanym w Polsce. Podobnie jak w ubiegłych latach, w gronie laureatów znalazła się firma Drutex, lider branży stolarki okienno-drzwiowej w Polsce. Drutex został uhonorowany wyróżnieniem Budowlana Firma Roku, a prezes, Leszek Gierszewski, otrzymał wyróżnienie Osobowość Branży.

Organizowana przez miesięcznik „Builder” Gala była ważnym podsumowaniem roku dla sektora budowlanego w Polsce. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele producentów materiałów budowlanych, firmy wykonawcze i biura architektoniczne. Gośćmi uroczystości byli również przedstawiciele administracji państwowej, organizacji branżowych oraz ośrodków naukowych i akademickich, co potwierdza rangę i znaczenie przedsięwzięcia. Rada Naukowa oraz Redakcja miesięcznika „Builder” nagrodziły najlepsze firmy budowlane za ich dynamiczny rozwój, ugruntowaną pozycję na rynku, a także stabilność oraz innowacyjność oferowanych rozwiązań. Ponadto, firmy, którym przyznano wyróżnienie charakteryzują się rzetelnością oraz wysoką jakością oferowanych produktów i usług, potwierdzoną licznymi rekomendacjami. Drutex po raz kolejny został uhonorowany prestiżową nagrodą Budowlana Firma Roku, co stanowi potwierdzenie silnej pozycji firmy na polskim rynku stolarki okienno-drzwiowej i słuszności realizowanej strategii. Firma od lat odważnie realizuje kolejne inwestycje w zaawansowanie technologiczne, potencjał produkcyjny, portfolio produktów. W ciągu ostatnich 3 lat wybudowała Europejskie Centrum Stolarki, dzięki czemu podwoiła swoje możliwości i powierzchnię produkcyjną. Na powierzchni ponad 95 tys.m2 firma wytwarza do 7000 okien dziennie. Jednocześnie Drutex wyznacza trendy i wdraża nowoczesne rozwiązania odpowiadające współczesnym wymaganiom architektonicznym, czego przykładem są chociażby własne systemy Iglo Light czy drzwi balkonowo-tarasowe Iglo-HS oraz inteligentna stolarka zarządzana za pomocą pilota, smartfona czy tableta.

W trakcie uroczystości po raz kolejny wyłoniono również grupę menadżerów, którzy mogą być wzorem i inspiracją dla innych, przyznając wyróżnienie specjalne "Osobowość Branży". W tym roku, uhonorowany został nim również Leszek Gierszewski, prezes i właściciel Drutex S.A. za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy oraz przedsiębiorczość i intuicję biznesową.

„Drutex Budowlaną Firmą Roku – to brzmi dumnie. Cieszę się, że po raz kolejny otrzymaliśmy wyróżnienie potwierdzające naszą siłę, możliwości i aspiracje. Jesteśmy firmą z ponad 30-letnią tradycją i od zawsze wyznaczaliśmy sobie odważne cele, czego wynikiem jest dzisiejsza pozycja firmy w Polsce i Europie. Jesteśmy przecież wiodącym europejskim producentem okien o ustabilizowanej pozycji, cenionym na świecie. Nasze produkty docierają do najbardziej prestiżowych lokalizacji, jak chociażby hotel Hilton w Nowym Jorku czy fabryka Lego w Meksyku. Takich wyników nie osiąga się z dnia na dzień. To lata pracy i zaangażowania całego zespołu. Przyznany nam tytuł jest nagrodą na starania i ambicje całego zespołu” – mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A.

Wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej Gali 25 stycznia w warszawskim Multikinie Złote Tarasy

Zobacz także

DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX przedstawia nowy system tarasowy IGLO EDGE SLIDE
DRUTEX zaprezentował nowy system tarasowy – IGLO EDGE SLIDE
Więcej
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa
Miesięcznik Forbes przygotował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest DRUTEX SA. 
Więcej
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Golden Boy Trophy. DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Mieszko Mudło wygrał Golden Boy Trophy i zdobył trofeum im. Zenona Plecha. 
Więcej