26 / 03 / 2021

DRUTEX wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Drutex, wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie, jest jednym z najlepszych pracodawców w Polsce. Potwierdza to ranking przygotowany przez Forbes. Drutex znalazł się w nim na 77 miejscu z 1800 firm zatrudniających ponad 250 osób, przy czym w kategorii „Budownictwo” zajął 5 miejsce.

W badaniu uwzględniono ok. 1800 firm działających w Polsce. - Trzysta podmiotów, które znalazły się na ostatecznej liście, to absolutna czołówka, najlepsi z najlepszych. To firmy, które należywręcz trzeba – podglądać i naśladować rozwiązania dobre dla pracowników i tak przez nich oceniane – podają autorzy zestawienia z Forbesa.

Drutex w 17-tysięcznym Bytowie zatrudnia obecnie 3850 pracowników. Co warte podkreślenia, w bardzo trudnym dla gospodarki czasie pandemii COVID-19, w którym wiele przedsiębiorstw borykało i nadal boryka się z ogromnymi problemami i stoi przed koniecznością redukcji zatrudnienia, tylko od maja ub. roku bytowska spółka zatrudniła kolejnych 550 osób. I wciąż szuka nowych, szczególnie specjalistów IT, automatyków, programistów, inżynierów czy ludzi ze znajomością języków obcych. Firma oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia, a także bogaty pakiet socjalny, w tym m. in. dopłaty do żłobków i przedszkoli, karty multisport, pracowniczy program emerytalny itd. Dla podniesienia komfortu pracy Drutex realizuje obecnie wartą ponad 50 mln zł inwestycję związaną z budową nowoczesnego biurowca. Prace zakończą się już we wrześniu br.

- Pracownicy są i zawsze byli największą wartością naszej firmy. Tej filozofii jesteśmy wierni od zawsze. Jestem przekonana, że to dzięki temu Drutex tak dynamicznie się rozwija i jest dziś marką rozpoznawalną w Polsce i na świecie. Traktujemy zatrudnienie jako zobowiązanie nie tylko w odniesieniu do konkretnego pracownika, ale również jego rodziny. Stabilne, atrakcyjne zatrudnienie poparte szerokimi pakietami socjalnymi, to standard, któremu od lat hołdujemy – podkreśla Kamila Newlin-Łukowicz wiceprezes Drutex SA.

Drutex każdego roku przeprowadza wielomilionowe inwestycje w najnowsze technologie, innowacyjne maszyny i urządzenia, własną flotę transportową, a także w nowoczesne przestrzenie produkcyjne i biurowe. Dzięki temu, przy jednoczesnym zwiększaniu potencjału produkcyjnego firmy i poszerzaniu oferty produktowej, zwiększa się komfort pracy wszystkich pracowników. W ub. roku firma uruchomiła najnowocześniejszą w Polsce malarnię do stolarki aluminiowej, a także rozpoczęła budowę wspomnianego budynku biurowego i magazynu wysokiego składowania Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa nowej, największej z dotychczasowych hal produkcyjnych. Będzie miała powierzchnię 7,5 hektara.

W 2020 roku Drutex po raz pierwszy w swojej blisko 36-letniej historii przekroczył miliard złotych przychodów. Jego produkty trafiają na wszystkie kontynenty świata. Dziś firma współpracuje z siecią kilku tysięcy partnerów handlowych. W swojej ofercie, poza stolarką z PVC, posiada również okna i drzwi z drewna oraz aluminium, a także fasady, ogrody zimowe, drzwi przeciwpożarowe rolety i żaluzje fasadowe.

Partnerem merytorycznym przeprowadzającym dla Forbesa badanie była firma Statista – współtwórca najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie.

Zobacz także

DRUTEX pomaganie ma we krwi
DRUTEX pomaganie ma we krwi
Włączyliśmy się w szczytną akcję honorowego oddawania krwi.
Więcej
DRUTEX w 80. Tour de Pologne
DRUTEX w 80. Tour de Pologne
Po raz czwarty z rzędu zostaliśmy Oficjalnym Sponsorem, Partnerem Logistycznym oraz Sponsorem Klasyfikacji „Zwycięzca Etapu”.
Więcej
Emocje na torze, DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
Emocje na torze, DRUTEX wspiera najmłodszych adeptów żużla
DRUTEX ponownie był sponsorem elitarnym zawodów.
Więcej