05 / 07 / 2023

Emócie na trati, DRUTEX podporuje najmladších plochodrážnych jazdcov

Tyler Haupt vyhral Golden Boy Trophy a získal trofej Zenona Plecha. DRUTEX bol opäť elitným sponzorom súťaže, v ktorej súťažia najmladší plochodrážni adepti nielen z Poľska, ale aj z Dánska a Nemecka.

Tohtoročný ročník sa konal 1. júla na gdanskej mini dráhe, ktorá sa nachádza v blízkosti štadióna, na ktorom súťažia pretekári Wybrzeża – na ulici Zawodników 1. Účastníkmi boli mladí jazdci vo veku 10-14 rokov, ktorí trénujú a súťažia na plochodrážnych motocykloch o obsahu 80-125 cm3. Nielen, že pretekali na dráhe, ale mohli sa tiež stretnúť aj s legendami čierneho športu, ako sú štvornásobný majster sveta Hans Nielsen a Marvyn Cox, Grzegorz Dzikowski alebo Roman Jankowski.

Počas pretekov v Gdansku nebola núdza o emócie. Nakoniec zvíťazil Tyler Haupt z Nemecka. Poľskí mladí pretekári skončili mimo stupňa víťazov. Najlepší z nich bol Franciszek Szczyrba, Ktorý obsadil štvrté miesto.

-    Hodnoty prítomné v športe, ako je fair play, súťaživosť a pozitívne emócie, sú nám veľmi blízke a vždy sme sa nimi riadili aj v podnikaní. A plochá dráha je jedinečný šport, kde majú inovácie a nové technológie zvláštny význam. Rovnako ako v našej firme. Gratulujeme nielen víťazovi, ale aj všetkým účastníkom týchto pretekov. Mnohí z nich budú pravdepodobne za pár rokov slávni - hovorí Paweł Grzonka, marketingový riaditeľ spoločnosti Drutex S.A.

Preteky Golden Boy Trophy sú spomienkou na Zenona Plecha - jedného z najlepších plochodrážnych jazdcov na svete. Počas svojej kariéry sa mu prezývalo Golden Boy. Zomrel v novembri 2020. Preteky organizuje jeho syn.

-    Som veľmi vďačný a hrdý, že firma DRUTEX SA bola opäť s nami a mohli sme vytvoriť túto skvelú udalosť pre budúce generácie plochodrážnych jazdcov a pripomenúť otca. Je to niečo úžasné - hovorí Krystian Plech, syn poľskej plochodrážnej legendy a organizátor turnaja.