29 / 03 / 2018

Drutex partnerem plochodrážního závodu „Zenon Plech zve”

Zenon Plech

24. března 2018 proběhly na plochodrážním stadionu v Gdaňsku výjimečné závody, které zorganizoval držitel několika medailí z Mistrovství Polska a Mistrovství světa - Zenon Plecha. Příležitostí byly 65. narozeniny mistra a výročí 45 let od získání bronzové medaile na šampionátu v Chořově.

Zenon Plech se osmkrát zúčastnil Mistrovství světa v individuální jízdě na ploché dráze, získal stříbrnou a bronzovou medaili. V letošním roce uplyne přesně 45 let od doby, kdy se postavil na pódium na Slezském stadionu v Chořově. Zenon Plech chtěl připomenout tento den, proto kromě stále aktivních závodníků pozval také své dávné přátele z dráhy.

Závodů se zúčastnilo 16 závodníků, mezi nimi mj. hvězdy „černého sportu". Bartosz Zmarzlik - bronzový medailista Individuálního mistrovství světa z roku 2016 a mistr světa s reprezentací Polska v sezóně 2017, nebo Fredrik Lindgren - účastník cyklu Grand Prix. Navíc na pozvánku oslavence odpovědělo mnoho jiných, oceněných závodníků z nejlepší světové a polské plochodrážní ligy.

- Drutex je několik let partnerem polského fotbalu, a to v mnoha rovinách. Není již tajemstvím, že fotbal dominuje našim marketingovým činnostem. Proč tedy plochodrážní závody? Magnetem se pro nás s jistotou stala osoba Zenona Plecha, výjimečného, neobyčejně nadaného závodníka, pro kterého - kromě sportovního soupeření - byla vždy nejdůležitější pravidla fair play. To nás pevně spojuje. Jsme tedy potěšeni, že jsme se mohli zúčastnit oslav jeho skvělých úspěchů - řekl Adam Leik, ředitel marketingu Drutex.

Všichni účastníci závodu byli rozděleni do čtyř skupin, symbolizujících družstva, ve kterých soutěžil Zenon Plech: Stal Gorzów, Hackney Hawks, GKS Wybrzeże Gdańsk a Sheffield Tigers. Ta poslední nakonec sobotní závod vyhrála.