Dlaczego Drutex
YouTube
Home » O firmie » Europejskie Centrum Stolarki

Europejskie Centrum Stolarki

Europejskie Centrum Stolarki to łączna powierzchnia ponad 91 tysięcy metrów kwadratowych*, na której każdego dnia powstaje 7 000 okien.Pierwszy etap inwestycji rozpoczął się w 2013 roku i trwał 20 miesięcy. W październiku 2014 DRUTEX uruchomił pierwszą halę produkcyjną o  powierzchni ponad 28,500 m2, która pozwoliła firmie na zwiększenie potencjału produkcyjnego, a tym samym umocnienie pozycji konkurencyjnej DRUTEX-u na kluczowych rynkach eksportowych firmy. Konstrukcja stalowa hali o powierzchni czterech boisk piłkarskich waży łącznie 904 tony, co odpowiada ciężarowi trzech samolotów Airbus A380 Superjumbo. Prace ziemne wiązały się z przewiezieniem ok. 176.413 m³ ziemi. Łącznie posadzonych zostało 30.000 roślin wokół hali i ułożono 10.000 m² trawnika. Hala dysponuje nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym pochodzącym od renomowanych, światowych firm, zarówno jeśli chodzi o urządzenia i maszyny do produkcji profili PVC, jak również szyb zespolonych i stolarki okienno-drzwiowej z PVC.

 

Z początkiem 2015 roku DRUTEX rozpoczął już budowę drugiej hali produkcyjnej wchodzącej w skład ECS. II etap inwestycji wiąże się z powstaniem obiektu o powierzchni ponad 25,000 m2, czyli kolejnych czterech boisk piłkarskich i będzie stanowił kolejne wzmocnienie mocy produkcyjnych firmy. Powstająca druga część obiektu będzie miała 194 m długości i 120 m szerokości.

Nowa hala produkcyjna powstaje w technologii stalowej. Wykonana będzie w identycznej technologii i architekturze jak już istniejąca pierwsza część hali. Pojawią się również charakterystyczne dla inwestycji DRUTEX-u kolejne podgrzewane kładki stanowiące ciągi komunikacyjne. Obiekt składać się będzie z powierzchni produkcyjnej, biurowej, konferencyjnej oraz infrastruktury towarzyszącej, w tym dróg i parkingów. Rozwiązania zastosowane w trakcie projektowania i realizacji inwestycji nie tylko zapewniają maksymalną energooszczędność, najwyższy poziom ergonomicznych warunków pracy, ale także umożliwiają optymalne zorganizowanie procesów produkcyjnych. Wszystko to w połączeniu z najbardziej nowoczesnym parkiem maszynowym w branży z pewnością wpłynie na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój firmy. Zakończenie budowy nowej hali produkcyjnej ma nastąpić z końcem br.
Zdjęcia z budowy:

2016/08/08

Inteligentne rozwiązania w produktach firmy DRUTEX

DRUTEX wprowadził do swojej oferty inteligentne rozwiązania pozwalające na zarządzanie stolarką okienno-drzwiową w domu za pomocą smartfona, tableta czy pilota...

2016/07/11

DRUTEX uruchomił II etap Europejskiego Centrum Stolarki!

DRUTEX zakończył inwestycję związaną z budową drugiego etapu Europejskiego Centrum Stolarki.

2016/06/30

DRUTEX partnerem Letniego Kuba Cup organizowanego przez Jakuba Błaszczykowskiego

Aż 24 drużyny składające się w sumie z 144 dzieci wzięły udział w kolejnej edycji turnieju piłkarskiego dla najmłodszych pod nazwą Letni Kuba Cup organizowanego przez Kubę Błaszczykowskiego.

2016/06/29

DRUTEX laureatem tytułu Złota Budowlana Marka Roku 2016

Marka DRUTEX została laureatem tytułu Złota Budowlana Marka Roku 2016 w kategorii materiałów budowlanych za okna elewacyjne.

2016/06/22

Orły Eksportu dla DRUTEX S.A. i prezesa Leszka Gierszewskiego!

DRUTEX został laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu województwa pomorskiego w kategorii Innowacyjny produkt eksportowy za nowoczesne okno IGLO ENERGY Classic.