Dlaczego Drutex
YouTube
Home » O firmie » Europejskie Centrum Stolarki

Europejskie Centrum Stolarki

Europejskie Centrum Stolarki to łączna powierzchnia ponad 91 tysięcy metrów kwadratowych*, na której każdego dnia powstaje 7 000 okien.Pierwszy etap inwestycji rozpoczął się w 2013 roku i trwał 20 miesięcy. W październiku 2014 DRUTEX uruchomił pierwszą halę produkcyjną o  powierzchni ponad 28,500 m2, która pozwoliła firmie na zwiększenie potencjału produkcyjnego, a tym samym umocnienie pozycji konkurencyjnej DRUTEX-u na kluczowych rynkach eksportowych firmy. Konstrukcja stalowa hali o powierzchni czterech boisk piłkarskich waży łącznie 904 tony, co odpowiada ciężarowi trzech samolotów Airbus A380 Superjumbo. Prace ziemne wiązały się z przewiezieniem ok. 176.413 m³ ziemi. Łącznie posadzonych zostało 30.000 roślin wokół hali i ułożono 10.000 m² trawnika. Hala dysponuje nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym pochodzącym od renomowanych, światowych firm, zarówno jeśli chodzi o urządzenia i maszyny do produkcji profili PVC, jak również szyb zespolonych i stolarki okienno-drzwiowej z PVC.

 

Już z początkiem 2015 roku DRUTEX rozpoczął budowę drugiej hali produkcyjnej wchodzącej w skład ECS. W wyniku realizacji II etapu inwestycji powstał obiekt o długości 194 m i szerokości 120 m – w sumie o powierzchni ponad 25,000 m2, czyli kolejnych czterech boisk piłkarskich. Stanowi to kolejne wzmocnienie mocy produkcyjnych firmy.

Nowa hala produkcyjna powstała w technologii stalowej. Wykonana jest w identycznej technologii i architekturze jak pierwsza część hali. Pojawiły się w niej również charakterystyczne dla inwestycji DRUTEX-u kolejne podgrzewane kładki stanowiące ciągi komunikacyjne. Obiekt składa się z powierzchni produkcyjnej, biurowej, konferencyjnej oraz infrastruktury towarzyszącej, w tym dróg i parkingów. Rozwiązania zastosowane w trakcie projektowania i realizacji inwestycji nie tylko zapewniają maksymalną energooszczędność, najwyższy poziom ergonomicznych warunków pracy, ale także umożliwiają optymalne zorganizowanie procesów produkcyjnych. Wszystko to w połączeniu z najbardziej nowoczesnym parkiem maszynowym w branży z pewnością wpłynie na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój firmy. Uruchomienie produkcji w nowej części hali nastąpiło w czerwcu 2016 r.
Zdjęcia z budowy:

2016/10/20

DRUTEX Liderem Rynku Stolarki w Polsce!

DRUTEX już po raz piąty z rzędu zwyciężył w rankingu wyłaniającym liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej w Polsce.

2016/10/19

DRUTEX prezentuje swoją ofertę na targach SAIE w Bolonii!

Już po raz kolejny DRUTEX uczestniczy w odbywających się w dniach 19—22 października w Bolonii Międzynarodowych Targach Budowlanych SAIE.

2016/10/14

Dwa lata istnienia Europejskiego Centrum Stolarki

Największa inwestycja w historii firmy DRUTEX obchodzi drugie urodziny!

2016/09/29

DRUTEX S.A. Ambasadorem Polskiej Gospodarki!

DRUTEX został laureatem 8.edycji konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii „Firma Globalna”.

2016/09/05

Automatyczna zasuwnica MACO w standardowym wyposażeniu drzwi PVC DRUTEX!

Z początkiem września br. DRUTEX wzbogacił swoją ofertę drzwi PVC o nowoczesną, w pełni automatyczną zasuwnicę MACO. Do tej pory była ona dostępna w standardowym wyposażeniu jedynie w przypadku systemu Iglo Energy.