Dlaczego Drutex
YouTube
Home » Dla Partnera » Poradnik » Żyć lepiej

Żyć lepiej

Jesienne długie wieczory sprzyjają domowym aktywnościom. Jak wyczarować dobry klimat w mieszkaniu?

Co to jest dobry klimat? W dosłownym tego słowa znaczeniu to pewien optymalny dla człowieka układ parametrów związanych z temperaturą, nasłonecznieniem, wilgotnością, cyrkulacją powietrza, który sprawia, że w danym miejscu czujemy się po prostu dobrze. Gdzie można go znaleźć? Herodot uważał, że w Turcji, współcześni klimatolodzy wskazują jednak na Wyspy Kanaryjskie, jako miejsce z najlepszym na ziemi klimatem do życia.

Dobry klimat można także stworzyć we własnym mieszkaniu. Podobnie, jak w przypadku meteorologii czynnikami, które musimy wziąć pod uwagę jest temperatura, wilgotność oraz obieg powietrza.  Najpierw garść danych - optymalna temperatura we wnętrzu to 18-21 stopni Celsjusza, a najlepszy poziom wilgotności to od 45 do 55 proc. Większa wilgotność narazi nas na pleśń i grzyby, mniejsza spowoduje, że powietrze będzie zbyt suche. Za to, by w naszym mieszkaniu panował idealny mikroklimat odpowiada wentylacja. Zależy ona przede wszystkim od jakości okien  – od ich szczelności oraz zdolności wentylacyjnych. Nieszczelne okna będą wyziębiać nam mieszkanie i narażać na wysokie rachunki za ogrzewanie. Zbyt szczelne doprowadzą do zagrzybienia ścian.

Nowoczesny system wentylacji okien z myślą o zapewnieniu prawidłowej cyrkulacji powietrza w różnych typach pomieszczeń wprowadził DRUTEX S.A. Firma przede wszystkim wyposaża okna  w mikrowentylację w rozwórce. Taki odpowiedni system okuć umożliwiający cyrkulację powietrza przez szczelinę między ramą a skrzydłem zmniejsza jednocześnie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska skraplania się pary wodnej i wpływa na zapewnienie właściwej wilgotności powietrza w mieszkaniu. DRUTEX oferuje również nawiewniki, które zapewniają odpowiednią wymianę powietrza w mieszkaniu. W ofercie DRUTEX-u, istnieje możliwość wyboru spośród oferty nawiewników higrosterowanych, a więc sterowanych automatycznie, ciśnieniowych  oraz sterowanych ręcznie.

Ale dobry klimat w mieszkaniu to kwestia nie tylko parametrów temperatury i wilgotności ale także harmonii wnętrza. Na nasze samopoczucie ma wpływ zarówno kolorystyka, nasłonecznienie mieszkania, jego rozkład oraz kształt i kolor okien. Warto skorzystać z oferty firmy DRUTEX, której niezwykle zaawansowane technologicznie okna IGLO są dostępne w różnych kształtach i bogatej kolorystyce. Wybierać można spośród 29 różnych barw, dzięki czemu można dopasować okno do każdego wnętrza i aranżacji elewacji, co więcej można zastosować w jednym oknie różne kolory wewnątrz i na zewnątrz. Ale na kolorze ramy i skrzydła się nie kończy. Firma wprowadziła także nowy, grafitowy kolor uszczelki. Dzięki temu okno IGLO doskonale współgra z modnymi teraz stolarkowymi trendami w odcieniach szarości. – Bogata gama kolorów stolarki, którą posiadamy w swojej ofercie, stwarza możliwość indywidualnego kształtowania aranżacji wnętrz oraz komponowania wyglądu pomieszczeń w zależności od własnych gustów i upodobań. Obecnie zachowania konsumenckie potwierdzają, iż biel nie jest koniecznością, a klienci coraz chętniej decydują się na stolarkę w kolorach drewnopodobnych, niebieskim, zieleni, a nawet czerwieni – podkreśla Rafał Gierszewski, dyr. ds. handlowych w DRUTEX S.A.

Jak więc widać, sposobów na wyczarowanie dobrej atmosfery w domu jest wiele. Warto o nich pomyśleć zwłaszcza teraz – gdy klimat za oknem pozostawia wiele do życzenia, a słońce coraz częściej staje się luksusem.